Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit kell tudnom az álláskeresé...

Mit kell tudnom az álláskeresési járadékról? Akinek járt, segíthetne, hogy mik voltak a tapasztalatai.

Figyelt kérdés

Közös megegyezéssel 10.31-én megszűnik a munkaviszonyom, álláskeresési járadékot szeretnék igényelni. Több mint 4,5 évig volt állandó munkaviszonyom. A legtöbb dolognak már utánanéztem (hova kell menni, mit kell vinni, mennyit kapnék stb). Ezekre lennék kíváncsi:

1. Jelentkezhetek e előbb, pl már 30-án?

2. Hallottam olyat, hogy időpontokra kell bejárni. Miskolcra vagyok állandóra bejelentve, de Pesten lakom albérletben (nem vagyok bejelentve), így nyilván a miskolci kirendeltséghez mennék, de ha be kell járni időpontokra, akkor meggondolandó, hogy Pestre bejelentkezek gyorsan ideiglenesre.

3. olyat is hallottam, hogy felajánlhatnak közmunkát, amit ha nem fogadok el, akkor megszüntetik a jogosultságom. (nem tiszta, hogy ennél a járadéknál e)

Nagy forgalmú üzletet vezettem nem rossz fizetésért, nem szívesen vállalnék el közmunkát.


Előre is köszönöm a segítséget!



2014. okt. 28. 22:48
 1/1 anonim ***** válasza:

1: Nem

2: Vagy bejelentkezel Pestre tartózkodási helyre és átkéred magad, vagy internetes kapcsolattartást kérsz a regisztrációkor.

3: Igen, ennél is.

2014. okt. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!