Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Behivtak közmunkára, de nem...

Behivtak közmunkára, de nem szeretnék kint dolgozni télen! Mit tehetek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Behivtak közmunkára nov. 1.-től. És az a baj hogy kintre akarnak kitenni január végéig, de én sajnos kint a hidegben nem tudok dolgozni, mert rettenetesen felfázós vagyok, hogyan intézzem el hogy orvosilag "alkalmatlannak" nyilvánitsanak a kinti közmunkára? Amugy nem büdös nekem a munka, mert a faluban van egy másik cég, akik közmunkásokat alkalmaznak, csak ők bent melózhatnak, ilyeneket mint pl. a művelődési ház, idősek klubja takarítása... Jah és van érettségim meg 2 szakmám, de sehonnan nem válaszolnak, ezért sem akarok az utcára kimenni, illetve tavaly télen is 2 hónapot dolgoztam utcán, fagyban, és a végén nagyon beteg lettem... Jah és megjegyzem h van olyan 6 elemit végzett alkesz, aki bent takarít, más meg az utcán van 3 fokban érettségivel... Megjegyzem nem büdös nekem a munka, csak nem szeretnék, és nem is fogok kint dolgozni télen.... Aki járt már hasonló cipőben az írjon h ő mit csinált!!!

2014. okt. 25. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem kell ne menj, de akkor segélyt se kérj.
2014. okt. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mint ahogy írtam nem büdös a munka, csak nem szeretnék meg nem tudok télen kint melózni, és azt kellene vhogy elintéznem h benti közmunkát kaphassak, amit bent végezhetek pl önkörmi vagy a műv ház takarítása, azt is közmunkások csinálják a másik cégnél!!! Szövegértelmezés!!!
2014. okt. 25. 20:45
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos senki nem fogja megkérdezni, hogy érettségid meg szakmád van-e.


Többdiplomás!!! emberek utcát söpörnek, szemetet szednek. Nekik is megalázó, nem ezért tanultak hosszú éveken át.


A közmunka erről szól. Ha az orvos alkalmasnak talál,és visszautasítod,akkor mindenféle segélytől elesel, és 0 ft lesz a jövedelmed.

2014. okt. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen csak vicces mikor a 6 elemit végzett alkesz van bent és csinálja a wc-pucolást, műv ház takarítást, mikozbe az érettségizettek meg a nők, stb kint gereblyéznek a 0 fokban... Mellesleg nyáron nagyon szivesen kimegyek gereblyézni az utcára akkor nincs bajom vele... De voltam kint télen, tényleg vagy 2x felfáztam, meg tüdőgyuszim is lett pedig fel voltam öltözve rendesen.... Ugyhogy azt kell valahogy megoldanom hogy bent dolgozhassak már csak eü okokból is....
2014. okt. 25. 21:03
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
0 fok hideg? Hogy éled túl a telet?
2014. okt. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
túlélem, csak ne kint kelljen 8 órába fagyba melózni... Vágod? Ha nyáron raknak ki utcát seperni azzal nincs baj, de télen mikor tavaly kitettek tüdőgyuszit kaptam, meg vagy 2 felfáztam...
2014. okt. 25. 23:48
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem egyszerűen nem jól öltözöl fel. Rétegesen kell öltözni, de szellősen. Legyen egy meleg csizmád. 1000 mg C vitamint szedj már holnaptól.


De egyébként menj be az irodába, és mondd el ezt, hogy könnyen felfázol, hátha átraknak máshova. Ha nem, akkor fel kell vértezned magad.

2014. okt. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Sándor G ***** válasza:
56%

#1/7, hez, azért ez nem olyan egyszerű manapság, hogy nem vállalok közmunkát, meg semmiféle téli, /vagy kinti munkát, és holnap bemegyek segélyt kérni, oszt jó napot.

Nem jár semmiféle segély, álláskeresői sem, ha elválallja, ha nem, akkor sem.

Az ugyanis nem pofára megy, meg szimpátia alapján.

mellesleg sokan nem tudják, de 365 ledolgozott nap után jár csak, ellátás, 36napig állásker,i támogatás a neve.

Akinek ennyi sincs meg, az ne számítson semmire.

Egyébként én egy suliban voltam karbantartó, és ma reggel, /öszi szünet van/,hívtak az irodából menjek be a megszüntető papírokért, nem tartanak rám igényt, nincs rá keret,a klik,nél így döntött a nagyfőnők.

Véget értek a választások, nem is a FideSS nyert, aki eddig volt, le vagyunk xarva, nem lesz pénz semmire.

Érdeklődtem a munkaügyi kp. ban, indul e valami közmunka, ökinél vagy vizűgynél, nem tudtak semmit ajánlani.

Nov.1től, mehetek amerre látok, hiába van ismerősöm a szakaszmérnőkségen, gátőrháznál, ők se tudnak semmi melót, felajánlani, meg van a létszám.

2014. okt. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%

8-as: Meddig szólt volna a szerződésed?

Nekünk az előző szept 30-ig tartott, majd hirtelen, biztos a választások miatt adtak lehetőséget okt. 6-tól nov. 7-ig hosszabbításra, szintén klik, már a választás előtt úgy volt, hogy elvileg lesz lehetőség nov. 10-től febr. végéig maradni, de itt sem a kormánypárt nyert.

2014. okt. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!