Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » SOS! Ilyen helyzetben mi...

SOS! Ilyen helyzetben mi történhet?

Figyelt kérdés
Dolgozom 2 hónapja egy üzletben, ahol próbaidő joga alatt visszatartanak egy bizonyos összeget a fizetésből, amit elvileg 3 hónap lejárta után odaadnak. Ezt 1 hónap után közölték. Bejelentve nem vagyok, pedig ígérgetik, hogy nemsoká elintézik. Idő közben a fizetésemet is elkezdték csúsztatni, össze -vissza terelnek, hazudoznak... Egyébként a pénzt amit megkapunk a kasszából kell kivenni ha arra engedélyt kapunk. A legutóbbi terelés után besokalltam, úgy döntöttem bemegyek még utoljára dolgozni, a műszak végén kiveszem a kasszából a pénzt amivel még tartoznak, majd felmondok. Ha a kamera tanúsítja, hogy kivettem a pénzemet, feljelenthetnek attól függetlenül, hogy nem vagyok bejelentve? Egyébként 50 ezer forint alatti összegről van szó...
2014. okt. 21. 07:36
 1/7 anonim válasza:
Ez sikkasztas mas neven. Inkabb be se menj ma es keress mas munkat"
2014. okt. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És hagyjam szó nélkül, hogy nem fizet ki?
2014. okt. 21. 07:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősünk 16 év munkaviszony után jött rá, hogy a cég nem fizeti utána a TB-t. (Eddig nem volt szüksége komolyabb szinten orvosra, nem egy beteges alkat.)

Mikor kérdőre vonta a főnökét (természetesen teljesen normális hangnemben és higgadtan), az volt a válasz, hogy kirúgták. :(

Szóval ilyen világban élünk...

2014. okt. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ha te tanuval, esetleg saját kamera felvétellel tudod igazolni hogy ott dolgoztál, akkor nem tud veled mit csinálni hivatalosan! Ugyan is ő nem jelentett be téged ezért te is fel jelentheted őt, és ő jobban meg utheti a bokáját fekete munkáért mint te a sikkasztásert, de még fel mondanod sem kell mert semmi nem köt oda téged!
2014. okt. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Mond neki hogy fizessen vagy feljelented.Szerezd meg a felvételeket!
2014. okt. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Ha jól sejtem, munkaszerződés sem született, különben tudnod kellett volna, hogy próbaidő alatt kisebb a fizetés. Ha az sincs, akkor sokat nem tehetsz. Tudják a neved, címed, csak bajod lehet, ha benyúlsz a kasszába. Szerintem hagyd a pénzed, és nyomd fel a NAV-nál. Akkor talán más nem jár úgy, mint te.
2014. okt. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

fordulj inkább a munkaügyi felügyelőséghez


mondj fel...bár, ha nem vagy bejelentve, ez olyan semmilyen felmondás

majd küldj fizetési felszólítást elmaradt munkabéred iránt..ha nincs reakció, akkor munkaügyi bíróság (biztosan jól jössz ki belőle, ki kell fizetniük elmaradt béred stb.)

2014. okt. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!