Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miből lehet megéni ebben a...

Miből lehet megéni ebben a mocsok országban?

Figyelt kérdés
Teljesen ki vagyok borulva,pályaválasztás előtt állok de.reménytelen a helyzet,ami érdekel az nem jár pénzzel. Pl szeretnék pszichológus lenni ,de annyira tùltelìtett hogy az hihetetlen. Éltem már mélyszegénységben és köszönöm elég volt. Egy magán rendelőt szeretnék egyébként. Nem kiemelkedően de azért értek a pénzugyekhez is. A matek nem a kedvencem de a bioszt,kémiát szeretem. Adjam fel az álmom? Vagy mi legyen?
2014. okt. 18. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
500Ft os órabérek mellett ne várd el, hogy az emberek pszichológushoz fognak járni és kifizetni azt az 5k Ft-os órabérért, amin azok dolgoznak. És akkor egy olcsó árat mondtam. Na meg 1 óra mire elég?
2014. okt. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Dehogynem járnak! Nekem több pszichológus kollégám van, akik rendelnek magánban is, mindig van páciensük.

Nem beszélve róla, hogy mindig el is tudnak helyezkedni!

2014. okt. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pszichóval az első pár évben nem a magán praxist érdemes megcélozni, hanem lehúzni pár évet egy multinál HR-en, oda mindig szoktak keresni pszichóst és legalább össze tudod szedni magad anyagilag, meg lesz munkatapasztalatod. Feladni nem kell, azért nem az az álmod, hogy űrhajós legyél. Arról lebeszélnélek, erről nem. Persze nyilván Budapestre kell költözni, ha eddig nem ott éltél.
2014. okt. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

programozás, műszaki mérnök.

de leginkább felsőfokú nyelv+külföld a megélhetés útja.


ha nem megya fenti, akkor legyen olyan biosz vagy kémia képzés aminek van köze a technológiához vagy műszaki dolgokhoz.

jobb ha külföldön tanulsz, mert ingyen van és többet is ér.

megelőzheted fél évnyi intenzív nyelvtanulással. sokkal inkább megéri mint egy értelmetlen diploma.

de ha van felsőfokú nyelved és külföldön élsz kb midnegy milyen diploműd van, ott sokkal könnyebb lehelyezkedni.

2014. okt. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Mocsok orszag? Es meg ilyen emberek szorjak majd a tanacsokat ..:-)
2014. okt. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves Myzantro!Itthon is "igyért van".Én se fiezettem egy vasat se a diplomámért!Ja,hogy tanulni is kellett???Szerintem helyes,hogy bizonyos teljesítményszint alatt igenis fiezssenek,rá kén már jönni,hogy az egyetem/fősuli nem "melegedő".
2014. okt. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, végül is a luxusfogászatok is megélnek, ahol 60e egy foghúzás.


Ja, hogy ehhez kapcsolatok is kellenek. És ha a szülők nem építették ki a fiacskájuk számára, avagy nem mozognak ilyen helyekben, akkor bizony nehézkes lesz az elindulás

2014. okt. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!