Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire számít a diploma?

Mennyire számít a diploma?

Figyelt kérdés
Mostanában úgy érzem, kb annyit számít az egész, hogy ki lehessen pipálni, hogy van diploma. Egyre több emberrel találkozok, akik olyan helyeken végeztek amiket kimondottan leszólnak meg óva intenek tőle, de mivel a szakmai tudása meg az emberi tulajdonságai olyanok, megkap nagyon is jó munkákat. Bár láttam olyan álláshirdetést is, ahol kiírták hogy csak jó nevű egyetemekről várnak jelentkezőket, de úgy látom, többségében senkit nem érdekel.
2014. okt. 11. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem kell a diploma, mert sok helyen, ha nincs, akkor már pl nem jutsz át az első szűrőn. Annyi cv érkezik, vmi alapján szelektálni kell. Ez 1xű diploma alapján....nincs, akkor megy a cv a kukába. Nem?

De ilyen helyeken az nem számít, hogy hol szerezted....

2014. okt. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pont ezt írtam... Legyen meg és senkit nem érdekel.
2014. okt. 14. 22:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez inkább attól függ, hogy milyen munkakör. Ha elég hozzá OKJ, akkor inkább azzal veszik fel az embereket.

Egyébként régebben keringtek olyan álláshirdetések, hogy egy bizonyos főiskolában tanult személyek ne is jelentkezzenek. Annak annyira rossz híre volt.

2014. okt. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!