Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináljak, hogy majd...

Mit csináljak, hogy majd könnyebben helyezkedhessek el külföldön?

Figyelt kérdés

IT-ban dolgozok, a diplomám pedig folyamatban van. Angolul elketyegek, de a munkahelyen szerintem rohamosan fejlődök, mind szakmai tudásban, mind nyelvben. Hosszú távon azt tervezem, hogy külföldre megyek, mivel tudom magamat ezen a területen még piacképesebbé tenni?

Emellett próbálom magamat folyamatosan képezni pluszban.

Főleg németajkú, vagy skandináv országokba szeretnék eljutni, az mennyire hátrány, hogy nem beszélem az ország nyelvét, csak az angolt?


2014. szept. 28. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
43%
Angollal csak Angliában érvényesülhetsz. Másutt kell az ország nyelvét is beszélned. Még akkor is, ha csak mosogatni fogsz kint.
2014. szept. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
4. Ez hülyeség,mert a nagyobb multiknál általában angolul folyik a munka. Legalábbis azoknál melyek nem egy országban vannak jelen.
2014. szept. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Miért lennék hazaáruló, mert többet akarok elérni, és ezt önerőből, nem mástól elvárva?

Leírom a hazafiasnak vélt dolgokat, amiktől igazából semmivel sem lesz előrébb a haza:

-tüntetsz a bankok ellen: nem nagyon hatja meg őket

-telekommenteled a netet ki az antimagyar: ez sem

-veszel gárdás sapkát/pulóvert

-raksz a kocsira Nagy-Magyarország matricát

-sőt, ha a románokat megverjük fociban, akkor se változik az ég világon semmi.


Viszont ha mondjuk pár év külföldi munkavállalás után itthon házat veszek, esetleg vállalkozást indítok és másoknak munkalehetőséget biztosítok, azzal pont igen. Arról nem beszélve, ha a külföldön megszerzett tudást majd hazahozom, és itthon kamatoztatom. Nyilván hasznosabb a hazának, ha itthon csinálom ugyanazt a munkát töredékéért mint külföldön, aztán ha évek múltán se érek el semmit, megyek tüntetni vagy hitelért.


Tudod pont az ilyen tokos parasztok miatt mint Te nézik le az összes embert, aki mer ma még hazában gondolkodni/beszélni.

2014. szept. 28. 21:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne is figyelj rájuk.

A nagy magyarkodók akkor éljenek meg a minimálbérből,lássuk milyen pazar életetek lesz.

Igazad van,én is ki akarok és ki is megyek,kollégák vagyunk amúgy (én is IT,és a diploma is úton van).

Kezd el tanulni a németet.

Angol,német elég lesz hidd el.

Én Németországot céloznám meg Anglia mocskos koszos,hideg van és bűn rondák a nők.

Aztán pár év múlva Qatar és USA.

Ott pazar életünk lesz,főleg ha sikerül a Googlehoz bekerülni.

2014. szept. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!