Gepeszmernok vagy informatikus?
2-es válaszolónak:
Kapásból kidobott 615 állást, ha ezt leszűkítjük az igényekre megfelelően, még akkor is viszonylag széles a választék.
pro az informatikus mellett: sok helyen még a diplomát sem várják el, sok olyan ismerősöm van, aki szakközepes tudásából megél, diplomát azért csinálja, hogy dupla annyit keressen, illetve, sokkal jobb a karrierbefutási lehetőség. Nagyon nagyon keresik az informatikusokat, azonnal el lehet vele helyezkedni.
kontra:
- nehezebb szaknak tartom, mint a gépészmérnökit
- csak annak érdemes informatikára mennie, akit érdekel, mert egyébként nagyon nagyon nagy szenvedés lenne végigcsinálni, illetve ezt csinálni.
Gépészmérnök:
pro:
- széles a lehetőségek tárháza
- lehetőség van fejlődésre
- keresett szak
- ha van műszaki érzéked, akkor élvezettel csinálod
contra:
- pályakezdők nagy hátrányban, nehezen helyezkednek el
- kell egy bizonyos idő, amíg eléred azt a bért, amit szeretnél
- nem biztos, hogy abban a munkakörben alkalmaznak majd, amihez igazán értesz
- vannak zsákutca szakirányok, amivel később, majd semmit sem érsz.
Pályakezdő úgy legyen jó, hogy nem kettessel csúszik át mindenen, mert muszáj, hanem meg is érti amit tanul, és ha elmegy a munkahelyre, szintén megérti amiket ott lát, mert érti az alapjait és az összefüggéseit. Nyilván az igazi tudást pályakezdőként a munkahelyén szerzi meg, és normális helyeken ebben támogatják is, ha nem olyan dolgokat kell neki elmagyarázni, amiket már tudnia kellene.
Nem hallottam még olyan pályakezdőről, aki felmutatta a diplomáját és ő vette át a cég irányítását, az csak az egyetemek promó videóiban van.
ha az informatika kicsit is érdekel, először pl tanuld meg kezelni a keresőket, és rájössz, mennyi a reál átlagkerset, létezik jópár ilyen oldal.
ha tusz nyelveket is, érdemes bedobni azt is, hogy külföldön mennyit keresnél. sokkal nagyobb a különbség mint egyik-másik magyar viszonylatban.
ha ezke megvannak, inenntől kezdve minden adott.
"Divatos szlogen,mindenhol azt olvasom, hogy mekkora szükség van informatikusra."
ajánlom nézegetni az álláskereső oldalakat, meg fogsz lepődni
"Pályakezdő úgy legyen jó, hogy nem kettessel csúszik át mindenen, mert muszáj, hanem meg is érti amit tanul, és ha elmegy a munkahelyre, szintén megérti amiket ott lát, mert érti az alapjait és az összefüggéseit. Nyilván az igazi tudást pályakezdőként a munkahelyén szerzi meg, és normális helyeken ebben támogatják is, ha nem olyan dolgokat kell neki elmagyarázni, amiket már tudnia kellene. "
itt viszont a 2esnek van igaza, a valódi tudást nem az iskolában szeded össze, olyan, hogy normális munkahely meg nincs, csak álmunkban meg 5-10 évvel ezelőtt. ma már kell 3-5 év tapasztalat, mire kézben van a diploma. ha iskola alatt nem erőlteted a gyakornokit, senki nem fog gyakornoknak se felvenni ha nem jársz egyetemre.
tipp:
az informatikus annyiból előnyösebb, hogy lehet otthon tanulni, egy erős gépet olcsóbb összedobni mint egy ipari parkot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!