Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kérnek kézzel írt...

Miért kérnek kézzel írt önéletrajzot, mit tudnak leszűrni belőle?

Figyelt kérdés
Elég ocsmány írásom van, emiatt tartózkodom a dologtól, hogy rossz fényben tüntetne fel.

2014. szept. 5. 19:46
 1/6 anonim válasza:
100%
Igazából , ha jól hallottam ezeket direkt azért kérik kézírással ,hogy megtudják nézni milyen az írás módod. Az sok minden elárul rólad. Például ,hogy mekkora az önbizalmad, vagy , hogy mennyire veszed komolyan (pl. összecsapott-e vagy rendezett, stb..) én legalábbis így gondolom.
2014. szept. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A helyesírás, a külalak, a rendezettség sokat elárul az írójáról.
2014. szept. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen munkához kérik a kézzel írt önéletrajzot, de pl. a nagyobb cégek a felelős állások betöltésére kiszemelt személyek írását grafológussal vizsgáltatják meg.

Ugyanez a helyzet, ha valamilyen speciális munkáról van szó, amihez különleges képességek vagy adottságok kellenek.

A kisebb munkahelyek, kórházak vagy emberekkel foglalkozó egyéb szolgáltstást nyújtó vállalkozások a jelentkező jellemét, megbízhatóságát próbálják ezzel körülhatárolni.

Hogy aztán mennyit ér ez a fajta vizsgálat, azt mindenki úgy dönti el, ahogy akarja. Hogy hisz-e vagy nem az írásszakértők véleményében, és ad-e hitelt az ilyesminek.

A ronda írás nem feltétlen hátrány, olyan szempontból, hogy nem arra mennek ki.

2014. szept. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vicc az, hogy Aldis árufeltöltői hirdetésben írták.
2014. szept. 6. 01:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy grafológiai vizsgálathoz nem kellene beleegyezést kérni a jelentkezőtől?

Egyszerű, írasd meg valakivel, akinek olvasható írása van.

2014. szept. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én elvből nem küldök ilyet soha.

Több okból is.

1. Nem nézetik meg grafológussal. A leendő főnököd képzeli magát grafológusnak. Ha ő az alapján válogat embert, hogy hogyan hurkolom a "g"-ket, akkor én ott nem akarok dolgozni.

2. A munkaadó máris bebizonyította, hogy érzéketlen, teljesen híjával van az empátiának, azaz képtelen beleképzelni magát a másik helyzetébe. Milyen főnök lesz az ilyen?

Elküldeni e-mailben egy önéletrajzot, kb. 1 perc. Megírni egy önéletrajzot gyöngybetűkkel kb. 3 óra. Legyen a papír szép, tehát külön meg kell venni. Nem illik összehajtani, tahát A4-es borítékba kell tenni, és erre még a bélyeg is sokkal drágább.

Hány önéletrajzot ad be valaki, mire talál állást? Átlag kb. 200 minimum. Számolja már ki, hogyha az összes munkaadó így kérné az önéletrajzot az mennyibe kerülne? Miből? A segélyből, ami már csak 3 hónapig jár? Ja, még az a poén, ha kéri, hogy a friss erkölcsi bizonyítványt is csatold. (3000 ft körül van). Aztán be sem hív, mert már rég megvan az ember.

Én egyszer írtam életemben ilyet. 2 órán keresztül tartott,majd bevittem személyesen. Kész csoda, behívtak. Az interjú 10 percig tartott. Szó szerint. Amiből kiderült számomra, hogy az ember el sem olvasta az önéletrajzomat. Ha már 3 órát szórakoztam vele, ennyi lett volna a minimum, nem?

-Ja, maga még nem csinált ilyen munkát soha? Köszönjük szépen, majd értesítjük!

Megírom, bemegyek, beadom, behív. És ennyi.

Én többet tuti nem adok be ilyet soha.

2014. szept. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!