Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nehéz munkát találni Angliában...

Nehéz munkát találni Angliában (London)? Megéri kimenni?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok és kiszeretnék menni Angliába dolgozni- fő cél London. Van egy középfokú(B2) komplex nyelvvizsgám, és nem, nem csak papír, tudok beszélni angolul folyékonyan---kicsit néha hibás a nyelvtanom, de a szókincsem elég tág az ex-angoltanárom szerint. Hallottam, hogy az albérletek drágák, kivéve ha másokkal együtt lakom egy lakásban. Szerintem az egyértelmű, hogy munkatapasztalatom az nincs. A másik rossz hír, hogy 130.000+ forintom van összesen és ebből lemegy a papírok ára, repülőjegy stb majd ott meg kellene élni egy hétig, HA szerencsés vagyok és találok munkát. Azt hallottam, hogy az eleje nehéz, de utána könnyű, igaz ez?...

Válaszotokat köszönöm!



2014. szept. 2. 14:46
 1/8 anonim válasza:
13%
A bátyám Németországba ment. Németül alig tudott, mégis nevetségesen könnyű helyzete volt. Minden szépen az ölébe hullott. Angliáról én annyit hallottam hogy nagyon drága. Ráadásul ha a pénzedből kifizeted az említett dolgokat, a maradt pénz semmire nem lesz elég.
2014. szept. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen ne gyere ki, ezt minden jó indulattal mondom. 21 éves kortól jár a teljes minimálbér, az sem sok, de ami a 18 éveseknek jár, az még annál is kevesebb. Szaktudás nélkül, csak minimálbérig juthatsz, abból pedig itt sem élsz jobban, mint Magyarországon. 130.000 Ft-nyi kezdőtőke irtó kevés. Legalább 400-500.000 Ft-ra szükséged van ahhoz, hogy el tudj indulni. Minimálbéres állásokért itt is tumultus van, 1 hét alatt csak nagyon nagy szerencsével tudnál elhelyezkedni. Manapság inkább 2-3 hét, 1 hónap az állás keresési idő még minimálbéres állásoknál is. A kezdet nehéz, de a te esetben a kezdet lenne a vég, ennyi pénzből 1 hétig sem húznád. Szobát kell bérelned, az kapásból 1 hét lakbér előre, 2 hét kaució, és akkor még enni kell és közlekedni. Semmiképp sem javaslom a kijövetelt addig, amíg nem szerzel valami képesítést, szaktudást, gyakorlatot.
2014. szept. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Egy haverom kb. 150ezerrel vágott neki, a 2. hónap elején talált munkát és 1200 fontot keres.

De olyan is van, aki csak fél év alatt talált munkát.

Szerencse és ismerősök kérdése.

2014. szept. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Most jönnek majd az olyan válaszok, hogy tíz perverz négerrel meg arabbal kell egy szobában laknod, meg hasonlók, de el ne hidd, hülyeség. Tök normális egyfős szobákat lehet találni már kb. heti 100 fonttól Londonban.

Munkát találni könnyű. Illetve attól függ, milyen munkát szeretnél. Ha hajlandó vagy minimálbérért aljamunkát végezni, pl. hotel szobaszerviz, takarító, konyhai mosogató és hasonló, akkor akár napokon belül tudsz munkát találni. Ezek elég nehéz fizikai munkák és hajtani kell, mint az őrült, napi 9-10 óra munka heti 6-szor. De egyébként általában nagyon jó a társaság. Én egy hotelban kezdtem felszolgálóként, és szerettem csinálni, csak hosszú távon tényleg nem lehet bírni fizikailag. Ennél könnyebb és jobban fizető munkákat is lehet találni nyelvtudással, de nem olyan gyorsan, úgyhogy ha kevés a kezdőtőkéd, érdemesebb hotelokkal kezdeni, ott mindig tárt karokkal várnak. Most jó időben vagy egyébként, hogy kigyere, mert elkezdődött a suli, a sok diák, akik nyárra jöttek ki mind hazamentek tanulni, és üresedések vannak sok helyen.

Az egyik válaszoló írta, hogy 21 éves kortól adnak teljes minimálbért. Ez általában igaz, de nem mindenhol! Abban a hotelban, ahol dolgozni kezdtem 19 évesen, nem nézték, hány éves vagy, hanem megkapta mindenki életkortól függetlenül a teljes minimálbért.

Repülőnél amúgy sokkal olcsóbb a busz. Igaz, kb. másfél nap az út, ami elég kimerítő, de egy repülőjegy 40-50 ezernél kezdődik, plusz a bőröndök ára, busszal pedig én kb. 18 ezerből jöttem ki, amiben benne volt a bőröndök szállítási költsége is, ráadásul a busz nem kint a semmi közepén rak le, ahonnan egy vagyon bebuszozni Londonba, hanem a város központjában.

2014. szept. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

elozo.en ma vettem londonba repulojegyet 33800ft.ert. a poggyasz is benne van minden.egyebkent a 130ezer tenyleg nagyon keves.nem tudnal kolcson kerni szuloktol/nagyszuloktol meg minimu 100at?abbol mar ugyahogy elindulsz.munkat kozvetitovel mar akar masnap kaphatsz igaz ez penzbe kerul, de utans szinte rogton lesz jovedelmed.igaz ezek takarito/konyhai kisegito munkak, de valahol el kell kezdeni utana mar tudnal jobbat is keresni foleg ha tenyleg jol beszelsz angolul.sok sikert ha belevagsz:)

19L

2014. szept. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A munkaközvetítés nem kerül pénzbe, előző! Törvény tiltja, hogy a munkavállalóknak fizetniük kelljen a közvetítésért. Ha tőled kértek pénzt, azt jogtalanul tették.
2014. szept. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Lehrt hogy torvenytelen, de rengetegen igy csinaljak. X osszegert segitenek kimenni londonba, segitenek munkat es szallast talalni. Torvenyesen vagy sem, de ingyen ki segitene a mai vilagban?senki! Egyebkent igen tesom igy ment ki es fizetnie kellett erte de legalabb tenyleg segitettek.
2014. szept. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Udv.

hunglish2014.wordpress.com


Itt realis infot talalsz. Jo bongeszest!

L.

2016. szept. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!