Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha én jelentkezek valahová...

Ha én jelentkezek valahová dolgozni és beírom, hogy xy cégnél dolgoztam, ennek utána tudnak-e nézni?

Figyelt kérdés
Meg mit tudnak kideríteni?
2014. aug. 9. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Utana tudnak, ha akarnak. Ki tudjak deriteni hogy valoban ott dolgoztal-e es ha igen, akkor milyen munkat vegeztel.
2014. aug. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Van egy munka kiskönyve az embernek, amibe bele szokták írni, illetve pecsételni, hogy mettől meddig hol dolgozott, amennyiben be volt jelentve. Ezt a könyvet el szokták kérni, amikor elkezdesz egy munkahelyen dolgozni, hogy beleírják, hogy te ott dolgoztál. És ha te beadsz egy kamu munkahelyet, ami nem szerepel ebbe a könyvbe, akkor egyből kiderül, hogy nem dolgoztál ott.

Illetve ha még azt is írod, hogy nem voltál bejelentve, azért hidd el, hogy észreveszik, hogy nem rendelkezel azokkal a tapasztalatokkal, amiket ott "szerezhettél" volna, ha ténylegesen dolgoztál volna benne.

Illetve bármikor kérhetnek akár referenciát, amit te nem tudsz felmutatni, hisz valójában nem is dolgoztál xy cégnél.

Szóval nem éri meg kamuzni.

És amúgy is minek? Hiába a munkatapasztalat sokszor, ha nem vagy szimpatikus vagy más még többet tud, vagy sógor-koma-jóbarát, akkor sem fogod megkapni az állást, hiába kamuzol bele.

2014. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
30%
Már nem kérik azt a kis könyvet se, se semmilyen papírt a legtöbb helyen. Elég a legutolsó munkahelyed papírjait vinni, a legtöbb munkahely le sem kakálja. Beírod önéletrajzba aztán csumesz.
2014. aug. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%
kérni nem kérik az interjún a TB könyvet, de amint felvesznek akkor bekérik mivel abba írják bele, hogy támogatott vagy x évtől y évig. Na és itt van a technikai gubanc, hogy ha ott nincs bent a fedezett időszak és a pecsét, akkor megfogják kérdezni, hogy akkor ez most hogy van? kapásból hazugsággal indítani eléggé öngyilkos cselekedet. Vállalni kellene önmagad, nem kamuzni
2014. aug. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
előző munkahelyemen is amikor leszámoltam, a pénzügyes megkérdezte, hogy amúgy mi a bánatot csináltam egy éven keresztül, mert nincs beírva semmi a könyvembe.Elég hülyén nézett amikor mondtam neki, hogy mondjuk munkanélküli voltam, bármilyen hihetetlen. Azért belenéznek abba, nem kell aggódni... előző voltam
2014. aug. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

a tb kiskönyvnek semmi köze támogatásokhoz, nem írunk bele ilyent.

Kötelező kiállítani, de a munkavállaló nem kötelezett arra, hogy le ia adja az új helyen, elég egy nyilatkozat arról, hogy nem adta le.

Ha az új helyen pénzbeli ellátást igényel, amihez szükséges, hogy korábbi biztosítási jogviszonyát igazolja, akkor én ezt a nyilatkozatot szoktam az oep-hez elküldeni, onnantól a dolgozót zaklatják a könyvért, ennyi. Semmi más jelentősége nincsen.

2014. aug. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
5: a munkaügyinek is bele kellett volna pecsételmni, illetve ha nem adtad le nekik, új igazolványt kiállítani, mert biztosított voltál, amíg folyósítottak számodra ellátást.
2014. aug. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
hallod egy évről beszéltem nem 2 hónapról, egy bizonyos idő után saját magadnak kell fizetni a tb-t és pont. Két hónap segély, 40 nap támogatás a segély után aztán szevasz. Mehetsz az önkormányzathoz kuncsorogni, vagy fizeted magadnak. Az meg nincs benne a könyvben
2014. aug. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!