Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek Németországban...

Szerintetek Németországban reális lehet 300ezret félretenni úgy, hogy fizetem az albérletet meg rezsit, ha mondjuk 2 fele dobnánk a rezsit?

Figyelt kérdés
érettségivel rendelkezem csak!

2014. aug. 4. 00:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
79%

Bocsánat, főiskolát VÉGZETT barátaim.


Nyelvtudás nélkül, ilyen minimális információval ne indult el. Attól még, hogy külföld nem fogsz kelleni. Kint is találni munkaerőt, valamiben jobbnak kell lenned, hogy téged vegyenek fel (pl nagyon aljameló, KEVÉS fizetés - általában még 1000 euró sincs a szakképzetleneknek).

2014. aug. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
51%
Németországban kizárt. Németországban mindenki kap munkát, de a németek nagyon odafigyelnek arra, hogy minden munkáért annyit fizessenek amennyit ér. Vannak kint ismerőseim, alja munkáért ha szerencsés vagy ezer eurót kézhez kapsz, de az a teljes fizetésed annyit félretenni lehetetlen. Ennyihez legalább 2000 de inkább 2500 Eurót kell keresned egy hónapban. Ehhez már komoly nyelvtudás kell és komoly teljesítmény.
2014. aug. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
79%
Én 1600-1800 euró körül kerestem havi szinten. Nyelvet csak nagyon minimálisan tudom, építőiparban dolgoztam, igaz vállalkozóként. Nekem mázlim volt a lakhatással, hárman béreltünk egy nagyon pici lakást, így fejenként 170 euro volt. Mások simán 400-500 eurókat fizettek ki szobákért. Kiadó lakást, szobát nagyon nehéz találni, külföldieknek sokan nem adnak ki. Kaució alapból 3-4 havi díj, ha ingatlanközvetítőn keresztül veszed ki akkor 6 havi. Létfenntartás nem olyan drága, én havi 200 euróból tudtam megoldani az étkezést. Viszont van azért sok költség, kiadás amivel senki nem számol előre, így a havi 300ezres megtakarítás nem nagyon reális. A munkavállalásról meg annyit, hogy nagyon brutális protekció nélkül nem fognak sehova felvenni. Miért alkalmazna egy német úgy, hogy nem érted mit mond neked? Nem fog veled vergődni. Nyelvtudás nélkül, hogy keresel lakást? Hogy intézed a lakcímbejelentést? Hogy nyitsz bankszámlát? Hogy jelentkezel be a helyi handwerkskammer-hez?
2016. febr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!