Milyen egy légiutaskísérő élete?
Röviden: katyvasz. Hosszabban: nagyon katyvasz.
Családcentrikusoknak nem kimondottan ajánlom, mert bár vannak bizonyos nemzetközi szabályok a pihenőidőre vonatkozóan, ezeket a légitársaságok általában megoldják csúsztatással. Ez annyit jelent, hogy az előírt X óránál többet ugyan nem dolgozol egy hónapban, de azt sokszor úgy, hogy lehet, hogy egy hétig láblógatás van otthon, aztán két hétig szine csak telefonon érintkezhetsz a családdal. Lehet persze módosítani a beosztást, de azért nem kívánságműsor.
Egyes társaságok nem foglalkoznak azzal, hogy hogyan és mikor, csak érj oda, amikorra kell. Na most, ha messze laksz a repülőtértől (50-100 km, vagy még messzebb), és pár óra múlva újra kezdened kell, az nem olyan jó. Ha külföldön sokat kell várni a visszaútra (akár 24 órát is, bár ez ritka, mert erre figyelnek a beosztásnál), akkor sem valószínű, hogy állják a szállodai számlát, bár ez megint csak társaságtól függ. Ha pár órát kell várni, azt leginkább a reptéri pihenőben töltheted el.
Jelentkezésnél előny (de nem féltétel), ha idegenforgalmi és/vagy vendéglátós végzettséged van, azt meg talán mondani sem kell, hogy az angol nyelvtudás milyen fontos. A szemüveg régebben kizáró ok volt, ma már nem tudom, ezt figyelembe veszik-e még? Minden egyebet, ami érdekel, megtudhatsz akkor, ha megkeresed valamelyik légitársaságot akár telefonon, akár interneten keresztül, és tájékoztatást kérsz.
bocsi, nem léptem be azóta, el is felejtettem.
de nagyon hasznos volt, köszönöm!:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!