Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmár érdemes leginká...

Milyen szakmár érdemes leginkább tanulni, ha Németország a cél?

Figyelt kérdés

Érdekelne mely szakma az, amivel könnyen el lehet helyezkedni, normális fizetésért. Német nyelvtudás van, viszont érettségi nincs.


Szívesen fogadok minden tanácsot, ötletet, olyanoktól is akik jártasabbak nyugaton. :)


2014. máj. 30. 12:08
 1/7 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem: 24/F
2014. máj. 30. 12:10
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha a nyelvtudás már megvan, akkor én mindenképp ott tanulnám meg a szakmát, és nem Magyarországon. Ilyenben gondolkozol esetleg?
2014. máj. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nyitott vagyok rá, sőt van is egy program amiben ha ott tanulsz szakmát még havi ösztöndíjat is kapsz (800eur körül talán), viszont nem vagyok jogosult, mert vagy érettségi vagy valamilyen szakmai képzettség kell hozzá. Ezen kívül minden stimmelne. :/


Egyéb módon meg kétlem hogy menne, mert valószínűleg lényegesen drágább kinn tanulni, és nem hogy nincs annyim, meg is kéne élni valamiből. (Családom van :) )


Viszont itthon, munkaügy által ingyen tudnék tanulni még szakmát. De nem akarok használhatatlan dolgot.

2014. máj. 30. 14:27
 4/7 anonim ***** válasza:

nem tudod esetleg,hogy mi ennek a programnak a neve? engem nagyon érdekelne :)

én személy szerint vm hiányszakmába fektetnék be a helyedbe energiát pl. hegesztés

2014. máj. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Legfőképp az épület és szerkezetlakatos amit fontolgatok.


A program fenn van a ZAV oldalán is (német munkaügy), Job of my life" néven. [link]


De van egy magyar közvetítő, én velük beszéltem: [link]


3 éves képzések, nyelvtanfolyammal kezdődik itthon, aztán kinn, és utána Németoban a szakképzés. De az oldalon mindent leírnak elég részletesen.


Sok sikert! :)

2014. máj. 30. 16:38
 6/7 anonim ***** válasza:
nagyon szépen köszönöm! sajnos én sem vagyok jogosult,mert olyan diplomát szereztem tavaly ami után nem vehetem igénybe ezt a lehetőséget. bár személy szerint nem igazán értem,hogy miért diszkriminálnak bizonyos szakmákat,hiszen a Mo.-i közgázzal külföldön semmire sem megyek.
2014. máj. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nincs mit! Hát érdekes, nekem sem logikus :/ Kár!
2014. máj. 31. 19:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!