Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunka ebben az esetben?

Diákmunka ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Jelenleg Erdélyben lakom, idén érettségizek, és remélhetőleg Debrecenben folytatom tanulmányaimat. Nagyon szeretnék már a nyáron ott munkát vállalni(lakás lenne), azonban néhány dologgal nem vagyok tisztában. Először is nappali tagozatos jogviszonyról szóló igazolást kérnek, amit ugye az egyetem csak a felvételi után biztosít, az itteni meg lejár. Ilyen esetben mit lehet tenni? Más papírom van.

Egyébként rendelkezem felsőfokú angol illetve alapfokú német nyelvvizsgával, valamint számítógépkezelői diplomával(ECDL) is. Meg egy rakat egyéb hülyeséggel. :D Szerintetek ezzel mennyi esélyem lenne? Mikor nem késő elindulni? Nincsenek hatalmas elvárásaim, csak egy mégis korrekt helyet jó lenne elcsípni. Az itteni órabérek siralmasak. Nézelődtem már iskolaszövetkezetek honlapjain is, még nincs túl sok munkalehetőség.


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat! Bármilyen tanácsnak, tapasztalatnak is rendkívül örülnék. :)



2014. máj. 26. 22:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Érvényes nappalis jogviszony nélkül nem fognak felvenni diákmunkásnak, kell még magyarországi adószám és az esetek 90%-ban utalással kapod meg a béred így egy magyarországi bankszámla is kelleni fog.

De őszig akkor se tudnál munkát találni ha lenne nappalis jogviszonyod, mert már rég beteltek a normális pozíciók, sokan vannak akik csak a nyárra próbálnak állást szerezni.


Alapfokú német és ecdl senkit sem fog érdekelni, középfokú nyelvvizsga is csak akkor számít ha meg is tudsz szólalni az adott nyelven.


Szeptemberig érdemes lenne fejlesztened a német tudásod, vagy akár gyárban főmunkaidőben dolgozni, ott mindig van hely mert nem a legjobb hajnali kettőkor csavarokat számolgatni.

2014. máj. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!