Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgozott már valaki a Multi-C...

Martincso kérdése:

Dolgozott már valaki a Multi-Coop Diákszövetkezetnél?

Figyelt kérdés
aki dolgozott már ennél a diákszövetkezetnél kérem válaszoljon! most dolgoztam eloszor naluk elviekben 10.e vagy ha ünnepnapra esik akkor hamarabb kell utalniuk a pénzt. Megirták hogy 10én (szombaton) elutalták a fizetéseket. most 12.-e van és még mindig nem érkezett meg nekem és további 2dolgozónak a fizetés. Mi lehet ennek az oka? (Otp bank)

2014. máj. 12. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell hamarabb utalniuk a pénzt ha a kifizetés napja nem banki munkanap. Ilyenkor az azt követő első banki munkanapon utalják. Jogszabály szerint max 4 (banki nyitvatartás alatti) óra alatt kell megérkeznie a pénznek, de mivel banki nyitvatartás 10-18 óra közözött van, ha délután utalnak pl 17-kor akkor lehet csak másnap érkezik meg.
2014. máj. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De hamarabb kell. bennevan a szerződésben
2014. máj. 12. 13:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Mt.


"157. § (1) A munkabért a tárgyhónapot követő hónap tizedik napjáig ki kell fizetni."


"158. § (2) A munkabér fizetési számlára utalással történő kifizetése esetén, a munkáltatónak úgy kell eljárni, hogy a munkavállaló munkabérével a bérfizetési napon rendelkezhessen."


Tehát egyáltalán nem igaz, amit az első ír. Főleg, ha még a szerződésben is benne van az ellenkezője.


Az már más kérdés, hogy a munkáltató nem teljesíti a törvényi kötelezettségét és a saját vállalását valamilyen okból. Az biztos, hogy nem bankközi hiba van, a munkáltatónál keresd a hibát.

2014. máj. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Aztmondták hogy a héten megérkezik és bocsánatot is kértek,

de ha mégsem küldenék mit tudnék csinálni? az iskolaszövetkezet pesti én meg miskolci vagyok

2014. máj. 14. 09:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem nagyon tudsz mit csinálni azon kívül, hogy zaklatod a munkáltatót e-mailben vagy telefonon. Azzal sem érnél el sokkal többet, ha bemennél hozzájuk személyesen.

Ha ez nem segít, akkor kell a munkaügyi felügyelethez fordulni, de azért érdemes ezzel 1-2 napot várni szerintem.

2014. máj. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!