Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha az összes érettségim...

Ha az összes érettségim 100%-os (matek, magyar, latin, töri, emelt biosz, emelt kémia) ez már kulcs a gazdagsághoz, hírnévhez, sikerhez vagy semmit sem számít?

Figyelt kérdés
Bill Gates, Steve Jobs sorolhatnám, mind olyan emberek akiknek még diplomájuk sincs/volt. Akkor ehhez születni kell?
2014. máj. 11. 14:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem sokat ér önmagában, de egy jó belépő bármilyen egyetemre vagy főiskolára. És ha ott is tovább tudod ezt vinni az már jelent valamit.


Amúgy Bill Gates bejutott azért a Harwardra, ami már önmagában nagyobb teljesítmény, mint elvégezni bármilyen nevenincs főiskolát.

2014. máj. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Egy ismerősöm szinte 100%-os átlaggal végzett el egy nem kifejezetten könnyű közgáz egyetemet, eltelt azóta pár év, de még mindig nem tudott szakmájában elhelyezkedni, nem kapott irodai munkát. Szorgalmas volt, rengeteget tanult, készült vizsgákra, de mivel nem érdekelte ez a terület, hamar el is felejtette, amit tanult.


A tanulmányi eredmények csak akkor érdekesek, ha egy világhírű intézményben szerezted (Harvard, Princeton, Yale, stb.).

2014. máj. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Semmit sem számít. Látnád hány ember van egyetemen aki 95 fölötti emelttel megy aztán egy-két év után kiesik.
2014. máj. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Annyit számít, hogy nem fog fájni a fejed a felvételi pontok miatt olyan nagyon. Gazdagsághoz, hírnévhez, sikerhez más kell...
2014. máj. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Remélem nem fogsz megharagudni, de ez egy nagyon buta kérdés volt. Hány jó tanuló gyerek van, aki ksőbb elkallódik, rossz társaságban végzi, vagy egyszerűen csak egy átlagos ember lesz belőle?

Én jó tanuló voltam, ma egy irodában ülök és közepesen jó fizetést kapok. Volt egy kevésbé jó tanuló osztálytársam, ma Miamiból meg Hawaii-ról tölti fel a fotóit facebook-ra. Egy másik lány, szegény eléggé butácska volt, el nem tudom képzelni, hogy miből, de szerintem már vagy 20-30 országot bejárt, pedig nem voltak gazdagok, mindkét szülője tanár volt.

Szóval nem a tanulás számít, vagyis nem csak az.

Gazdag lehetsz, ha örökölsz. Vagy ha nyersz a lottón. Vagy egyszer jókor szállsz be egy üzletbe. Vagy van egy jó ötleted, amit levédetsz. Nem kell ehhez summa cum laude diplomázni, sokszor a legjobb ötletek a józan paraszti ész használatával támadnak.

Persze nem akarom azt mondani, hogy ne tanulj, de az önmagában nem vezet hírnévhez vagy gazdagsághoz. Ügyesség és talpraesettség is kell hozzá. Hiába leszel ügyvéd, ha egy halk szavú és muja ember vagy. De ha egy határozott, törtető és nyomulós ember vagy, akkor ugyanezzel az ügyvédi végzettséggel és némi szerencsével már lehetsz híres és gazdag, lásd sztárügyvédek.

De idióta nyomorék is lehet híres és gazdag, lásd való világ szereplők.

Tanulság: a sikerhez nincs recept.

2014. máj. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Hozzásegít,de ehhez kell még kiváló komminukációs képesség,vezetői véna,karrierizmus,törtetőség,célok,hajtás,túlórák,tervek,több nyelvtudása,felfigyeljenek rád,hogy téged akarjanak amikor munka van.

Tehát nagyon sok minden,de ha ezek meg vannak vagy kifejleszted akkor borétokolom a sikert,viszont kőkemény meló,de hidd el megéri.

2014. máj. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%
Ne hallgass rájuk, csak irigyek. Természetesen igaz, én is így lettem gazdag, úgyhogy ráérek egész nap itt válaszolgatni.
2014. máj. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Hírnév, siker, gazdagság - az ezekhez vezető út nem az érettségin múlik, ha százalékos arányban kellene mondanom, akkor kb. 1 és 5% közé tenném. Attól, hogy ezzel bejutsz egy jó egyetemre, még nem jelenti azt, hogy azzal profitálni is fogsz. Nagyon sok minden múlik azon, hogy milyen szakot végzel, mennyire van munkaerő-piaci értéke. Egyszer olvastam egy felmérést, hogy az egyetem érdemjegyei és a későbbi karrier milyen összefüggésben állnak egymással. Nos, meglepő lett az eredmény, ugyanis azok, akik közepes átlaggal végeztek, azok sokkal "többre vitték", mint azok, akik színötösöket produkáltak (nagy átlag!). Az ok állítólag abban keresendő, hogy akik végig 5-ösek voltak, szorgalmasan magoltak és az iskolarendszerben szocializálódtak. A közepes tanulók kreatívabbak voltak és képesek voltak kritikai szemlélettel vizsgálni az oktatókat, a tananyagot, ezért azt tanulták meg, amelyet maguk szemében relevánsnak gondoltak. Kreatívabbak voltak, jobban ráálltak arra, hogy a fő dolgokat tanulják meg és a sallang tárgyakra nem fektettek feleslegesen nagy energiát. Ez később a munka világában profitálódott: jobban átlátták a munkahelyi feladatokat, tudtak rendszeren belül és kívül is gondolkodni, mert nem hajtották bele a fejüket abba a gondolkodásmódba, hogy nem szabad kérdezni-kritizálni-gondolkodni. A legtöbb munkahely pedig mit vár? Hát ezt! Önállóságot, gyors problémamegoldást, kreativitást, nem pedig pöszmöszölést órákig a klaviatúrán és a részletekben való elveszést. Természetesen, ne csináljon senki azért hármas diplomát, mert "ő olyan kreatív", de érdekességnek szerettem volna ezt megjegyezni. Attól, hogy valaki ötös tanuló az egyetemen ugyanúgy lehet kreatív és önálló gondolkodású, mint fordítva. A jó jegyekkel jó ösztöndíjakat kaphatsz, több lehetőséged lesz, ez tény és próbálj is meg erre törekedni. (Hozzáteszem, nem önigazolás, de gimiben is, az egyetemen is és munkában is, akik éltanulók voltak korábban tényleg némelyik olyan életképtelen volt...)


Ami viszont nem elhanyagolható, az a kapcsolatrendszer. Sok ember van, akit sikeresnek látunk, de sokszor úgy "rugdossák" őket felfelé a hátterüknek köszönhetően. Sok olyan ember is van, akik nem tűnnek sikeresnek, mégis sok szempontból azok.


A siker egy nagyon relatív dolog. Mihez képes sikeres valaki? Ha én a budai villanegyedben növök fel és a szüleim megengedhetik maguknak, hogy a legjobb külföldi iskolákba járassanak, a "mi körünkben" ez nem számítana nagy dolognak, de ha egy szegény faluból jövök és lesz egy közepesen menő kisvállalkozásom egy nagyobb városban, az otthon már sikernek számítana.


Hírnév- ha valamiben jó vagy, a szakmai hírneved úgyis felbukkan. Ezt szakmaisággal és tanulással, szorgalommal érheted el, munkaigényességgel kiegészítve.


Gazdagság- nem feltétlenül jár kézben a sikerrel és a hírnévvel. Ha megfigyeled, az igazán gazdag emberek, akik megdolgoztak a pénzért, nem kérkednek vele és inkább visszavonultan élnek, tehát nem páváskodnak, vagy celebeskednek általa. Lásd a te példáidat is: Gates, Jobs, vagy Zuckenberg. Érdemes nekik és más sikeres embereknek a mondatait olvasni a gazdagságról. Ők hárman egyébként mind zsenik, erre vagy születsz, vagy nem. Nekik ezért nem volt szükségük diplomára.


Bocs, hogy hosszú lett, még a végén hadd írjam le azt, hogy NE hasonlítgasd másokhoz magad! Feleslegesen őröl és céltalan. Persze, nézd meg és nagyon hasznos, ha olvasol példaképeidről, ők hogyan csinálták stb. de ne akard azt az utat járni, mint ők! Te más vagy, más az utad. Ne akarj 100%-os érettségivel még ilyeneken gondolkodni, kis lépésekben haladj előre így mindig lesz sikerélményed és látod a folyamatot, hogyan tudsz építkezni. És jobb, ha tudod, az igazán sikeres emberek nagy kudarcokból tudtak fejlődni. Sok sikert!

2014. máj. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6%
Manapság a takarítónőktől is kérek az érettségit...tehát ennyi ötössel már lehetsz takarító netto 77 ezerért.
2014. máj. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

23:55


Elég sivár gazdag életed lehet, én nem irigykedek rád! Sőt...inkább sajnállak, hogy sok pénzeddel sem tudsz fantáziát venni magadnak.

2014. máj. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!