Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan, és milyen munkát...

Hogyan, és milyen munkát keressek/ kereshetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az érdekelne hogy ti mit tennétek a helyembe, vagy ilyenkor mi a teendő? Érettségi után elmentem egyetemre amit fél év után abba kellett hagynom egészségügyi okok miatt, így ki maradt 1 évem. majd 20 éves koromba esti tagozaton elvégeztem egy számitógép szerelői karbantartói állást ( mellette kisebb munkákat csináltam ismerettség által ( pl épitkezés stb). A számitógép szerelői okj-s szakmámmal az a gond hogy úgy érzem a tudásom nem elég ahoz hogy eltudjak helyezkedni ebben a szakmában ( részben az iskola hibája mert pl gyakorlati termünk konkrétan az utolsó év utolsó 2 hónapjában lett). A vizsgánk olyan szintű volt amit egy mai átlagos fiatal is megtud csinálni szakmai tudás nélkül ( pl rakj össze egy régi p2 es gépet). Szóval ezen a téren nem hiszem hogy hely tudnék állni, viszont élni kell, dolgozni valamit muszáj. Nézem az állás hirdetéseket de fogalmam sincsen hogy hogyan is kezdjek hozzá, konkrétan sajnos semmihez nem értek, nincs semmihez gyakorlatom. Vannak olyan munkalehetőségek ahol pl betanítanak? Legyen az pl egy éttermi felszolgáló, vagy telefonos értékesítő stb? Ti mit tennétek ha a helyemben lennétek?

2014. máj. 8. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én számítógép-boltba mennék dolgozni. Eladónak. Ott sokat fogsz tanulni a hardwarekről, és noha nem igényel előképzettséget, a Te suliddal együtt már egész klassz karrier indító lehet.
2014. máj. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Menjél el testőrnek tanulni, én is valszeg annak megyek el. Tudod hogy mennyit keres egy átlagos testőr,?? ha csak "hétköznapi" embert kell őrizni akkor is óránként 2-3 ezer forintot,vagyis dolgozol 12 órát az 24-36 ezer forint 1 napra,, dolgozol 5 napot az durván 100 ezer forint, vagyis 1 hónapaz kb. 400-450 ezer forint. Én is ezért megyek el annak tanulni, bár drága a tanfolyam de szerintem megéri.

21/f

2014. máj. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

felszolgáló vagyis pincéreket (a többséget) okj-n képzik.


Max gyári betanított munkásokat "tanítja" a gyári alkalmazott ki mellé be lesz osztva.

2014. máj. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!