Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki tudna felvilágosítást adni...

Ki tudna felvilágosítást adni az adott témával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a munkahelyemen felmondtam. Ez volt az első munkahelyem. 20 nap szabadság jár nekem, ebből elvileg kivettem négy napot, gyakorlatilag meg semmit. Arra lennék kíváncsi,hogy a munkáltatónak felmondáskor hány napot kell kifizetnie nekem?
2014. máj. 4. 11:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Kiszámolod, hogy ebben az évben hány napnyi munkaviszonyod volt ennél a munkáltatónál. Naptári napokat számolj!


20 nap szabadság : 365 naptári nap x azzal a számmal, ami kijött eredménynek. 3 tizedessel számolj, és a végeredményt kerekítsd a kerekítési szabályoknak megfelelően. Annyi jár Neked arra az évre időarányosan. Abból levonod azt, amit már kivettél, még akkor is, ha mégsem vetted ki, de papírilag igen. A maradékot vagy a felmondási idő alatt még letöltöd, vagy nem, és akkor köteles a munkáltató pénzben megváltani Neked.


Ha "túlüdülésed" van (tehát többet vettél ki, mint amennyi járna időarányosan), azt nem követelheti Tőled a munkáltatód az új munka törvénykönyve alapján. Ilyen esetben így járt.

2014. máj. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha egész évben ott melóztál idén, akkor elvileg még 2db napod van, mert már 4et kivettél papíron és ez számít!
2014. máj. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!