Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki tudja meséljen milyen hr...

Aki tudja meséljen milyen hr emberi erőforrás menedzsernek lenni, mit csinál és mi a munka kellemes és kellemetlen része és összességében milyen, meg mik a céljai egy hr managernek, hogy tud többet keresni vagy előrébb lépni?

Figyelt kérdés
Hallottam már azt is, hogy könnyű, hallottam már azt is, hogy unalmas, azt is hogy kellemetlen munka, nem értem mit kell egyáltalán ennél a szakmánál csinálni, meg miből áll egy nap. Hogy kell elképzelni, reggel bemész az irodába, aztán beküldenek az irodába papíron számolgatni kinek mennyi megy le tbre, adóra,nyugdíjra, ki vette már fel a fizetését, bónuszát meg azt írogatod ki mennyit túlórázott, ezt írogatod ásítozva meg már eleged van minden nap, nagy ritkán üdülésnek meg fellehet adni egy állásinterjút és a jelentkezők leveleit törölgetni, interjúztatni a főnökkel meg kijegyzetelni az emberek megfigyelt tulajdonságait és ez érdekes? Meg nézni a teljesítményt és akinek alacsony azt behívni egy kellemetlen beszélgetésre, vagy kirúgni, az meg kellemetlen meg néha van egy kis tréning és akkor még írogatni kinek javult az eredménye? Vagy miből áll egy nap?
2014. ápr. 30. 03:00
 1/9 A kérdező kommentje:
Tehát egy nagyon unalmas ülő papírmunka, mint a könyvelés, 80-90%-ban, néhány kellemetlen, meg pár érdekes beszélgetéssel tarkítva, nem? Vagy hogy van?
2014. ápr. 30. 03:05
 2/9 A kérdező kommentje:
Van változatosság, kihívás, vagy érdekesség benne, vagy csak közepesen fizető dögunalmas papírmunka és nem érdemes ezt a szakot elvégezni?
2014. ápr. 30. 03:09
 3/9 anonim ***** válasza:

A HR egy osztály, egy részleg. Nálunk kb 150 HR-es van, nyilván van rossz meg jó része is, papírmunkás meg emberközelis is, stb.


A Manager kifejezést viszont felejtsd el a végén, az már főnököt jelent, amivel még jó ideig nem kell foglalkoznod.

2014. ápr. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne keverd a hr-t a bérszámfejtővel. A HR-es nem fogja a tb-t, meg a fizetést számolgatni.

Az egyik része az emberek toborzása, hirdetések feladása, a beérkezett önéletrajzok átolvasása, előinterjúztatás.

Van egyéb papírmunka is, amit a management kér, van unalmas része is, igen.

Ami szerintem kellemetlen, az az, hogyha elbocsájtások vannak, azt is neked kell intézni. Nálunk pl. fél éven át lógott a levegőben, mindenki tudta, hogy meg fog szűnni az osztály, ahol dolgozunk, ezért a főnököm heti meetinget írt ki a HR vezetővel, aki mindig bejött, és mindig mosolygott, és a szemünkbe hazudott, hogy nem leszünk elbocsájtva. Holott már ő is tudta, de félt tőle, hogy akkor felmondunk. (Mondjuk hülyeség az egész, mert így is mindenki munkát keresett.) Szóval szerintem kell ehhez egy jó adag kétszínűség és vastag bőr a képeden. Meg azt képzeld el, amikor behívod az embert, hogy elbocsájtod, és elkezd sírni, hogy éhen hal a 3 gyereke. Vagy vitázol vele a jogaikról.Ha munkaügyi perbe keveredik a cég, akkor hullanak a hr-es fejek, tehát nagyon képben kell ott is lenni, hogy kinek milyen jogai vannak.

Egyébként egy cégnél a hr-est mindenki utálja, én nem lennék az.

2014. ápr. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Még mindig nem tiszta, ez hogy fest, reggel bemész az irodába 8-ra, megnézed az emaileket kik jelentkeztek az álláshirdetésre, törölgetsz a levelekbe, írogatsz, közben meg gombóc van a gyomrodban hogy megint ki kell rúgnod 15 embert nemsokára. Végzel 10-kor a levelezgetéssel, vagy mondjuk egy két órás jognézegetéssel, majd elbocsájtod az embereket egyenként, aztán meg a maradék hat órában lelkiismeretfurdalás miatt a korábban történtekért még felvételi interjúztatsz, ahol menőnek érzed magad és ez jó érzés, meg unalmas papírozatsz? Akkor hogy van, ez egy leginkább stresszes munka, de időnként menőnek és okosnak érzed magad, időnként meg unatkozol pár órát?

Meg kötelező hazudni ha megszűnőben van egy osztály, minden hr-esnek kötelező hazudnia, vagy csak ő volt ilyen?

Minden hr-est utálnak? Tud egy hr-es dícsérgetéssel, őszinteséggel vagy máshogy jó benyomást kelteni? Csak a negatívumokat hallottam, hogy unalmas, hazug, szomorú, vitatkozós, bizonytalan munka. Mik a pozitívumai?

2014. ápr. 30. 19:06
 6/9 anonim ***** válasza:

"reggel bemész az irodába 8-ra, megnézed az emaileket kik jelentkeztek az álláshirdetésre, törölgetsz a levelekbe, írogatsz, közben meg gombóc van a gyomrodban hogy megint ki kell rúgnod 15 embert nemsokára. Végzel 10-kor a levelezgetéssel, vagy mondjuk egy két órás jognézegetéssel, majd elbocsájtod az embereket egyenként, aztán meg a maradék hat órában lelkiismeretfurdalás miatt a korábban történtekért még felvételi interjúztatsz, ahol menőnek érzed magad és ez jó érzés, meg unalmas papírozatsz? "


Nem. Ez itt kb 5-10 különböző pozíció munkája. Te egyszerre csak egyet csinálsz. Tehát egy feladatod lesz, azt végzed napi 8-9 órában, bődületes mennyiségben.


"Akkor hogy van, ez egy leginkább stresszes munka, de időnként menőnek és okosnak érzed magad, időnként meg unatkozol pár órát? "


Az unatkozást gyorsan felejtsd el. Egy cég sem fizet teljes havi munkabért azért, hogy unatkozgasson bárki. Inkább mindig 1-2 emberrel kevesebb van, ezért kellenek a túlórák.

Stresszesnek mondhatjuk, de vannak excelezgetős, háttér tevékenységek, vannak trainingekkel kapcsolatban sokat telefonálós, meg van aki igen, a felvétellel-kirúgásokkal foglalkozik. Ez utóbbi lehet a legkeményebb talán, én is gyűlölöm a mieinket, akik sokszor igazságtalanul bántottak nekem kedves embereket.

2014. ápr. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És mit kell iratozni meg táblázatozni 9 órát és az milyen munka, gondolom 1-2 hét alatt meg lehet unni, nem? Mit kell a tréningekkel kapcsolatban annyit telefonálni? Nem csak keresel valami szakmai tréninget a neten, 5-6-ból megmutatod a főnöknek hogy melyik tetszik neki és aztán felhívod a céget? Felvenni érdekes lehet pár hónapig, kirúgni meg erősen stresszes, meg valószínűleg akkor nehéz büszkének lenni a munkádra. Ezek alapján úgy tűnik még egy árufeltöltői munka a Tescoban is érdekesebb, nyugodtabb. De lehet csak mert nem mondtatok pozitívumot, vagy hogy mitől érdekes vagy ilyesmi.
2014. ápr. 30. 23:24
 8/9 anonim ***** válasza:

"Mit kell a tréningekkel kapcsolatban annyit telefonálni? Nem csak keresel valami szakmai tréninget a neten, 5-6-ból megmutatod a főnöknek hogy melyik tetszik neki és aztán felhívod a céget? "


Először ki kell találni, hogy mire van igény, mégis milyen trainingeket szervezz. Ezt levelezd le a vállalat vezetőivel, mondjuk 200 emberrel. Akik persze a hátuk közepére kívánják az egészet és csomó ideig nem írnak vissza.

Aztán kell ehhez cégeket keresni, kialkudni, hogy az ajánlatuknál olcsóbban vigyenek embereket. Időpontokat egyeztetni (ne essen hózárásra, évzárásra, stb).

Aztán meg kell szervezni, hogy akkor milyen formában lehessen jelentkezni ezekre (honlap, szekciói), ki kell találni a feltételeket, miknek kell megfelelni. Meg kell hirdetni a képzéseket, várni a jelentkezéseket, aztán kiértékelni őket (mert nyilván többen szeretnének jönni, mint amennyi hely van). Sok esetben ezért szöveges jelentkezést kérsz, hogy pl miért segítené ez a training a munkáját. Ebből kapsz úgy 3000 választ, sok mondatosat, amit aztán kiértékelhetsz, hogy melyik 120 ember mehet ezek közül. (miközben nyilván nincs is teljesen rálátásod arra, hogy ki mit dolgozik, nem érted a szakszavaikat..)

Aztán a költségeit ennek el kell számolni, hogy az adott csapat "zsebéből" menjen annak a dolgozónak a képzési díja. Nyilván kell tartani, hogy melyik csapatnak mekkora is a zsebe, és abból mennyit költöttek már.

És akkor még jönnek az ad-hoc kérdések, hogy valaki lemondja, helyette mást kell találni, néha a megbízott cég alkalmazottjának nem jó (beteg lesz), összeegyeztetni ilyenkor 20-30 fős csoportoknak az idejét, termet szerezni hozzá, oktatót. Le kell bonyolítani minden training végén egy vizsgát is. Kell hozzá felügyelő, teszt sor, aztán ki is kell őket értékelni. (Ezt mondjuk a megbízott cég alkalmazottjával).

Utána a tanfolyam végén kell kérdőívet kitöltetni a trainingről, hogy mennyire tetszett nekik, mennyire volt hasznos, azokat összegezni, megfelelő tanulságokat levonni, hogy a következő alkalomra esetleg másik céget bízzunk meg..


És ez a trainingezés, az összes teendővel együtt mondjuk 3-6 havonta ismétlődik.


Plusz projektek, külföldi partner cég trainingeseinek segíteni, új kollégát betanítani, belső pl tűzvédelmi traininget tartani, stb.

2014. máj. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez így átlagnál jobb melónak hangzik, el tudom képzelni, hogy valaki, aki szeret sürögni-forogni szereti ezt csinálni, meg mivel gyakran szem előtt vagy, gondolom könnyebben előléptetnek. Úgy hangzik, hogy itt nincs akkora unalom mint az exelezgetésnél és egész napos írogatásnál az irodában, meg nincs akkora stressz akkor, mint az elbocsájtós pozícióban. A felvételiztetés még úgy egész élvezhető lehet de biztos meg lehet unni. Ezek hogy vannak?
2014. máj. 1. 20:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!