Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő végén 7 nap szabadság?

Próbaidő végén 7 nap szabadság?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A problémám az lenne, hogy munkahelyváltás elé kerültem. Az új hely megvan már, várnak. A gond ott van, hogy még év elején lefoglaltam, és előleget is fizettem be egy külföldi szállásra nyaralás céljából, lefoglalásképp. A jelenlegi munkahelyemen még nem kértem ki előre a szabadságom, de jeleztem a felettesemnek, hogy majd augusztusban lenne egy ilyen alkalom, szabadság kellene majd, és ez nyugtázva is lett.

Azonban jött most a váltás, és amennyiben felmondáskor nem tekintenek el a felmondási időtől, az új helyemen a próbaidő utolsó hete egybeesik a nyaralás idejével, és 7 napot kellene kivennem. Nem igazán tudom, hogy mit kellene tennem. Bízhatok-e abban, hogy a próbaidő utolsó hetére már kialakul egy kép rólam, és ha előre szólok, ez nem nagyon ront rajta, valamint a tény, hogy pénz is van már benne elég-e hozzá, hogy elengedjenek (és esetleg nem örökre), vagy inkább sürgősen gondolkozzam el rajta, hogy lemondom az utat?

Tisztában vagyok vele, hogy próbaidő alatt nem illik, illetve nem ajánlott szabadságra menni, azonban úgy gondolom, ezek talán "enyhítő körülmények".


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2014. ápr. 27. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Semmi gond nem lesz belőle. Sokan sportot űznek itt a próbaidősök riogatásából, nem kell bedőlni nekik. Eddig két multinál, és egy közepes méretű magyar cégnél dolgoztam, és mindenhol természetesnek vették, hogy az emberek nyáron elmennek nyaralni akkor is, ha épp 1-2 hónapja vették csak fel őket. Mint ahogyan egy novemberben kezdőtől sem várják el, hogy a cégnél töltse a karácsonyt.
2014. ápr. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Részarányosan kiveheted a próbaidő alatt is a szabadságodat, csak szólj előre. Az már más kérdés, hogy ezt jó néven veszik e vagy sem, ez nagyon cég függő.
2014. ápr. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Természetesen előre szólnék, azt is inkább úgy, hogy nem probléma-e? Remélem nem lesz gond, vagy ha igen, szólnak.

2014. ápr. 28. 20:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Van meg annyi szabadsagod?
2014. ápr. 29. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Van, igen, bár ha időarányosan nézzük, akkor 1, vagy 2 nappal kevesebb
2014. ápr. 30. 17:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt is tudod, hogy amennyiben az elozo munkhelyeden felmondasz, az idoaranyos szabadsagod nem maradhat bent, azt vagy kiadjak, vagy kifizetik?
2014. ápr. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!