Egy orvos és egy közgazdász mennyit keres itthon és külföldön?
Azért itt kérdem mert személyes tapasztalatok érdekelnének. Medián fizetéseket már sok helyen néztem. De érdekel milyen kint dolgozni.
A párom kicsi vonakodik is, gondoltam meggyőzöm itt.
Szóval a sztori dióhéjban annyi hogy orvos-közgazdász házaspár szeretne külföldön új életet kezdeni és minden tanácsot/tapasztalatot szívesen veszünk. :)
Nagyon szépen köszönjük! :)
Az orvosok bértábla szerint keresnek itthon, az nyilvános, keress rá a neten. Kezdőként bizony abból felkopik az álla. Később ha nyit magánprakszist, akkor már szépen lehet keresni, na meg sajnos ott van a hálapénz is.
Kint 5-ször annyit keresnek, állítólag.
A pénzügy saját tapasztalatom szerint akkor megy, ha beszélsz hozzá ritka nyelvet magas szinten, ez nálad megvan, az jó. Nekem 10 év pénzügyi tapasztalatom van, de eddig kizárólag olyan helyre vettek fel, ahova 2 nyelv kellett felsőfokon. Ahova nem, vagy csak az angol kell, annyi a jelentkező, hogy képtelenség kitűnni a tömegből, pedig nem rossz az önéletrajzom. Vagy van mindig egy ismerős.
Kezdő pénzügyesként kb. 200-250.000 bruttót lehet elkérni, Pesten kicsit többet is talán, cégektől is függ. Később ha sikerül karriert csinálni határ lehet a csillagos ég. De sajnos ez azért elég ritka, nagyon simulékonynak kell lenni, és ha az adott munkahely nem enged fejlődni, akkor 1-2 év múlva váltani. Nekem mondjuk az a bajom, hogy 7 évig megültem egy olyan cégnél, amelyik mindig visszautasított, ha jobb pozíciót pályáztam. Egy helyen sokáig nem szabad maradni, az nem néz ki jól az önéletrajzban.
Külföldön szerintem a megélhetési költségeket nézve nem keresnek sokkal jobban.
Pl. néztem egy bérszámfejtő Angliában kb. 600.000 körül keres átszámolva, itthon igaz, feleennyit, de azért London nagyon drága. Azt gondoltam, hogy azért jobb ott a fizetés. De kezdőként ott sem kapkodnának utánad.
Alapvetően azt gondolom, hogy nektek kettőtöknek lesz itthon is állása, és a kezdeti nehézségek után nem fogtok rosszul keresni.
Köszönöm a megtisztelő válaszod! :)
De mi inkább mégis a külföldben gondolkozunk ettől függetlenül, nemcsak a jobb kereset miatt de a fejlettebb közgondolkodás miatt is. :)
Egyébként a spanyol és a francia ezek szerint ritkának számít? :O
Ennek örülök. :)
Várjuk a további kommenteket is! :)
Nem feltétlenül értek egyet a 3. válaszolóval.
Pénzügyes vagyok, 37 éves nő (szültem is, gyemekem is van- ami ugye sehol sem előny:) banki elemzési területen dolgozom, a prémiumokkal, cafeteriával számított NETTÓ bérem 450-500 eFt között mozog, éves 8-8,5 MFt átlagos bruttó bérrel. Angolul beszélek (a ritka nyelveim, mint pl. arab a kutyának sem kell- akármit hirdetnek, a munka nyelve főleg az angol)
A testvérem már kb. 10 éve Németországban él- kutató orvos- kutató biológus házaspár. Itthoni viszonylatban igen jól keresnek, szakmailag nagyon fejlődnek, igazi kihívást jelentő munkát végeznek, mindeféle eszköz a rendelkezésükre áll a munkához, többezer eurós alapfizetéseik vannak fejenként.
A pénzügyes fiatalnak tudnám azt tanácsolni, hogy ne menjen külföldre addig, amíg nincs valós, használható tudása is tapasztalata IFRS és/vagy USGAAP rendszerekből, mert az MSZSZ-re senki nem kíváncsi a határainkon kívül :)
Jól jöhet még egy kis SAP rendszerismeret (főleg ha már esetleg gyakornokként is látott főkönyvet, kontrolling modult stb. és használni is tudja), illetve egy kis affinitás adatbáziskezeléshez, sql lekérdezések írásához.
A kimagasló (makrózás minimum) excel, access ismeretet már nem is mondom, evidencia.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!