Miért mondják az emberek, hogy a gyógyszerészként meg lehet gazdagodni?
A patikában a táránál (nem pult meg kasszasor) főleg asszisztensek állnak. A gyógyszerész egy patikában főleg az ellátást intézi, patikalátogatókkal tárgyal a régi és új gyógyszerekről, elkészíti a rendelésre felírt gyógyszert. És azért kell 5 évet lenyomnia az orvosin hogy tudja melyik gyógyszer melyik hatóanyaga hogyan hat az emberre, szaklapokat olvas hogy lépést tartson a gyógymódokkal. Ha egy betegnek tanács kell a gyógyszerezésével kapcsolatban akkor a gyógyszerészt is megkérdezheti mivel ő a gyógyszerek szakértője.
És doktori címe is van mint az orvosoknak, fogorvosoknak.
A gyógyszergyárnál dolgozó gyógyszerészekről ne is beszéljünk.
(amúgy ha egy gyógyszer drága az nem azt jelenti hogy sokat keres rajta az ember, egy drága autón is sokat bukhat a gyártó mivel a fejlesztés költséges)
az orvoslátogató szerintem egy nagyon etikátlan szakma, rosszabb mint a zepteres porszívóügynök, hiszen emberek életéről van szó.
nem tanulnék 5 évet egyetemen azért hogy gyógyszerügynök legyek.
"Négy fővárosi gyógyszertár csaknem négyszázmillió forint ártámogatást vett fel jogosulatlanul egy csontrák elleni készítmény forgalmazásával kapcsolatban – közölte a Nemzeti Adó-és Vámhivatal.
A közlemény szerint a nyomozás feljelentés alapján indult, miután kiderült, hogy a gyógyszergyár kevesebb készítményt forgalmazott, mint amennyi után az Országos Egészségbiztosítási Pénztár lakossági ártámogatást fizetett ki. Az ártámogatás ampullánként több mint 37 ezer forint.
A gyanú szerint a négy budapesti gyógyszertár ténylegesen meg sem rendelte az elszámolt mennyiséget, csak a jogosulatlan ártámogatást vette fel a receptek után. Általában a valós megrendelésnél ötször-hatszor nagyobb mennyiség után igényeltek támogatást. Az egyik patika több mint 194 millió forint, a másik több mint 130 millió forint, a harmadik csaknem 58 millió forint, a negyedik pedig több mint 6 millió forint értékben vett fel jogosulatlanul támogatást – közölték.
A visszaéléshez szükséges recepteket egy fővárosi klinikán dolgozó doktornő állította ki, a vényeket pedig egy közvetítő vitte a patikákba. A betegek helyett ő igazolta a készítmény átvételét és írta alá a recepteket.
A hat gyanúsítottnak – a négy patikusnak, a közvetítőnek és a doktornőnek – különösen nagy kárt okozó csalás és különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás miatt kell felelnie.
A közleményben azt írták: a költségvetést érő vagyoni hátrány teljes egészében meg fog térülni, mivel zárolták az orvos ingatlanát 330 millió forint értékben, a patikavezetők fellelhető ingó- és ingatlanvagyonát összesen több mint 343 millió forint értékben, valamint bankszámlákon 63 millió forintot. Ezen felül a gyanúsítottak önként visszafizettek 12,5 millió forintot."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!