Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerszámkészítői szakma...

Szerszámkészítői szakma elvégzése után mit érdemes még kitanulni?

Figyelt kérdés
Az éven végzek szerszámkészítőként, mit lenne érdemes tanulni hozzá a jobb elhelyezkedés és fizetés miatt ? (Egyetem,főiskola kilőve)

2014. febr. 7. 19:36
 1/4 Gábor t ***** válasza:

A szerszám készítő, egy jó szakma, bánom , hogy nem annak tanultam.

Az első pár évben , próbálj olyan cégnél el helyezkedni ahol , mindenhez érteni kell.

Utána elöted az a sok lehetőség.

Ne menj pl operátornak, stb.

Alkalmazottként nagy fizud nem lesz de munkanélküli sem leszel. Nálunk van egy szerszámkészítő (kicsi cég) 200nettót kap.

meg lehet belőle élni.

Gondolj bele , hogy a szerszám készítő szerszámot készít!

A műagyag kupaktól , az autó alkatrészeken át , mindenhez szerszám kell.

Nem kell hozzá tanulni semmit, csak csináld jól.

De lesz aki másként gondolja. Sok sikert.

2014. febr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát igen jó szakma csak ahol én lakok kelet Magyarországon nem nagyon fizetik meg,írtad hogy van nálatok egy cég ahol 200 nettót lehet keresni azt ha itt megkapnám nem is panaszkodnék csak nálunk 4 műszakba lehet keresni 120 nettót ami nagyon kevés 4 műszakos munkarendben. Ezért szeretnék kitanulni valamit amit azért jobban megfizetik gondolkoztam a CNC forgácsolót és utána programozóit elvégezni csak nem tudom hogy azzal mennyivel volna jobb :S
2014. febr. 10. 00:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó szakma ? nem csak jó, hanem szép is. sok ágazata van, én inkább a műanyag fröccsszerszámokban való jártasság megszerzését javaslom, de lehet hideg alakító szerszámkészítő is. Mindkettő elsajátítása türelmet, jó műszaki hátteret /modern üzem / és időt igényel. Ezt a szakmát nem lehet hipp-hopp elsajátítani. Alapvető a rajzolvasás. Kb 10 év odaadó munka és érdeklődés mellett lehet azt mondani hogy a szakmát biztonságosan kezelem, a választott tipus alapján. Minden ágában nem lehet profi az ember, mert aki mindenhez ért az nem ért semmihez ! A szerszámkészítőket ki lehet zsigerelni újabban, mert azt várják el hogy szerszámgépeket is kezeljen a satu mellett, és ráadásul 3 műszakot is elvárnak. régen alapevtően néhány szersz.gépen volt csak elvárható a hozzáértés. Ezt a szakmát most kezdik megbecsülni az üzemek, de vigyázni kell nem kell olcsó pénzért elvállalni, hacsak nem létkérdés az elhelyezkedés, mert sok helyen lencséért akrják hogy dolgozz. Ha van magabiztosságod akkor te is követeld meg a magadét!!!
2014. márc. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Erdekelne a valaszod válasza:
Kedves kérdező. Az ugye tudod, hogy folyamatosan emelik a fizudat? Akár hova mennél dolgozni, mindenhol emelniük kellene. És a másik az, hogy nem biztos hogy 4 műszakban 120-at keresnél. Mi voltunk egy jó párszor üzemlátogatáson,nagy cégeknél is, mint pl az OBO BETTERMAN. És ott elég volt beszélgetni egy maróssal, és már is megtudtuk, hogy nagyjából ki/mi mennyit keres... És hát azt kell mondjam, hogy a szerszámkészítők az úr szerint elég jól keresnek, legalább is jobban az ő netto 200-as fizetésébék, pedig már elég öreg harcos volt, sok tapasztalattal. És ha esélyed nyílik valami folytán, akkor menj ki Németországba, Ausztriába, vagy Angliába, mert ott gennyesre keresheted magad, vagy akár Nyugat-Magyarországra, vagy Közép-Magyarország is megfelelő, itt a szakmai tanárom szerint akár 500-at is elhozhatsz fizunak, volt egy pár tanítványa, és szinte mindegyik kezdő fizetéssel 250 körül elment dolgozni. És erre jön még a fizu emelés
2016. jan. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!