Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyi köze van a...

Szerintetek mennyi köze van a munkaadódnak a pénzügyeidhez?

Figyelt kérdés
Végrehajtást kaptam a fizetésemre, és a főnököm lehordott mindennek, hogy milyen ember az ilyen... Szerintem nincs se joga se köze ehhez, csak annyi, hogy teljesítse a végrehajtást. Vagy rosszul látom?
2014. febr. 6. 19:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ehhez tényleg semmi köze.


(Egy munkaadó.)

2014. febr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Semmi köze,nem mind1 neki hogy ki kapja meg a pénzt?
2014. febr. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon aranyosak vagytok, hogy ezt írjátok :)
2014. febr. 6. 19:33
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

Jogilag semmi köze hozzá. Erkölcsileg is maximum annyi, hogy megkérdezi, hogy miért állt be ez a helyzet.


De, mint munkaadó olyan szinten van köze hozzá, hogy nagyobb rizikófaktor egy eladósodott alkalmazottat foglalkoztatni.

2014. febr. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szerintem az "ilyen" munkavállaló meg annyival jobban megbecsüli a munkáját, mi el mégjobban szüksége van a pénzre. (Persze mindíg vannak kivételek. ) de szerintem pont elég annak az embernek, hogy ilyen helyzetbe került, nem kell még az hozzá, hogy belerugjanak miatt?
2014. febr. 6. 19:43
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem attól függ, hogy mi a munkája.

Ha bármi pénzzel kapcsolatos, akkor elég sokat elárul, hogy ha a saját vagyonával így tud bánni, akkor a vállalkozás pénzügyi döntéseiben is jobb lenne, ha nem venne részt.


Pozitívum viszont amit te is írtál, hogy jobban megbecsüli a munkáját, ebben teljesen igazad van.

2014. febr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A pénzüggyel kapcsolatban teljesen egyetértek veled. De abszolút semmi közöm a cég pénzügyeihez, nem is érintkezem pénzzel. Szóval ezért érzem jogtalannak a hangnemet és úgy gondolom nem vagyok ezzel kevesebb ember, vagy kevésbé jó munkaerő.
2014. febr. 6. 19:56
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van, aki jobban megbecsüli. Meg van, aki a letiltás után sem szeretne (vagy pl. alacsony bér esetén nem tud) lejjebb adni az életszínvonalából és ezért lopni kezd. És maradjunk annyiban, hogy több az ilyen, mint aki jobban megbecsüli a munkáját.


Dícséretes, ha te a becsületes munkavállalók közé tartozol, de minden felelős cégvezetésnek számolnia kell egy ilyen biztonsági kockázattal.

2014. febr. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"úgy gondolom nem vagyok ezzel kevesebb ember, vagy kevésbé jó munkaerő."


Így van. Függetlenül attól, hogy mit mond a főnököd. Te is tudod, én is, mindenki is, úgyhogy ne vedd a szívedre, hogy valaki más egy barom ;)

2014. febr. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Utolsó, nagyon szépen köszönöm :)


Utolsó előtti: soha nem adtam okot arra, hogy feltételezné, hogy emiatt lopni fogok. Úgy gondolom, míg nem ad rá okot valaki, addig nincs értelme feltételezni. Ha valóban probléma van a munkavállalóval akkor jogos a lehordás vagy a felmondás.

2014. febr. 6. 20:20
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!