Lehet ez a közfoglalkoztatás hatása?
(Nem a módszert/rendszert/politikát akarom kritizálni.)
Az egyik ismerősöm 40-50 év közötti ffi, 4 szakmával. Többször volt közfoglalkoztatott, szerződéses, de önállóan is elhelyezkedett nem egyszer, de vhogy sosem jön össze neki egy tartós munkahely. Nem lusta, mert akkor nem is keresne önállóan munkát. Nem frusztrálja esetleg ez az ideiglenes foglalkoztatás az embereket, ahelyett, hogy segítené vissza a munka világába?
Magamon is észrevettem már, hogy 1 évnél tovább nem tudok maradni egy helyen. Én fiatalabb vagyok, de már én is voltam többször közfogl. és nem az utcai sárga mellényes.
Nem, én se szeretek egy helyen maradni 1-2 évnél tovább. Mert uncsi lesz. Külföldön is 4 év alatt 3 melóhelyem volt.
Már itthon vagyok 2 éve, év végén megint megyek külföldre.
Szerintem a gyakori munkahelyváltásnak nem sok köze van ahhoz amit írtál a kérdésed alatt.
Sokan vannak akik már eleve képtelenek hosszabb időt eltölteni egy helyen. Megunják, elvész belőlük a motiváció, jobb fizetést akarnak, nem tetszik nekik a munkahely stb. bármi oka lehet.
Másrészt, több olyan cég is van, ahol nem hosszú távra terveznek. Mert projekt jellegű munkák vannak. Ahogy befejeződött a projekt munka, megválnak a dolgozótól. Illetve vannak olyan munkakörök, ahol hamar kiégnek az emberek. Azzal senki se tud mit kezdeni. Ezek többnyire olyan jellegűek, ahol ügyfélszolgálat van, nagy felelősség, folyamatos túlóra, alacsony bérezés. Vagy éppen kemény fizikai munkát kell végezni. Ilyen helyeken gyakori, hogy néhány hónap, vagy esetleg még 1-2 év után tovább állnak az emberek. Ami valahol érthető is. Elfárad, belefárad, kap jobb lehetőséget. Ezzel számolnia kell a cégeknek is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!