Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azokhoz az állásokhoz, ahová...

Azokhoz az állásokhoz, ahová kérik az angol nyelvtudást, ott mindenképpen kell használni vagy csak elvárás?

Figyelt kérdés
Kb. az állások 80%-ához be van írva és nem merem beadni az önéletrajzomat, mert én németül tudok.
2014. jan. 22. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez a probléma nálam is fennáll!!! :/

Kiakasztó komolyan. De már nagyrészt nem csak beleírják hanem külön kérik, hogy kizárólag angol önéletrajzzal jelentkezz az állásra. Lassan hiába élünk M.o-on, már a sarki boltba se szolgálnak ki magyarul.

Én voltam olyan interjún (ahová bejutottam teljesen véletlenül), hogy rákérdeztem mennyire kell az angol nyelvtudás. Erre a fickó közölte hogy igazából az sem biztos hogy szükséges, de nem árt ha van...

2014. jan. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Épp ezért kérdem! Mert, ha a munkavégzéshez nem kell, akkor beadom német nyelvvizsgával is. Csak, hogy lássák, van nyelvtudásom.

Azt is hallottam, hogy sok helyen csak kérik, de nincs rá szükség. Szóval akinek van tapasztalata, az megoszthatná.

2014. jan. 22. 20:47
 3/6 A kérdező kommentje:
Ráadásul ott van 50 ezer ember, akinek nem lehet diplomája a nyelvvizsga hiánya miatt...
2014. jan. 22. 20:48
 4/6 anonim ***** válasza:
A BOSCH-hoz német nyelvvel keresnek többféle pozícióra embert, ha van diplomád akkor nézz utána.
2014. jan. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Cégtől és munkakörtől függ. Ha minden másban megfelelsz, és csak ez nem megy, nem biztos, hogy kizáró ok, főleg ha hazai piacra dolgozó munkáltatóról van szó.


Multinál, ahol a levelek és a feladatok nagy része eleve angolul jön, ott probléma.

2014. jan. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt így tényleg nem lehet megmondani. Vannak, ahol tényleg nem kell használni a nyelvet, de beírták mert jó ha van.

Viszont van több cég, főleg a multik, ahol eleve az adott nyelven interjúztatnak, ha több külföldi kolléga van, akkor komolyabban veszik, hiszen velük is kommunikálni kell. Továbbá minden belső tréninget, meetinget az adott nyelven tartanak ha már egy külföldi is van a csoportodban, és minden belső kommunikáció, visszaigazolás szintén az adott nyelven van.

2014. jan. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!