Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit írjak mint fizetés igény?

Mennyit írjak mint fizetés igény?

Figyelt kérdés

Egy kazánokat gyártó céghez jelentkeztem mint hegesztő. Előtte egy pici kis városban dolgoztam alig a bérminimum felett. De nézeget a megyeszékhelyi állás hirdetéseket és 200-270K nettót ajánlanak a hegesztőknek.

Félek ha sokat írok azért nem vesznek fel ha kevesebbet az meg ugye rosszul esne nekem hogy ugyan azért a munkáért kevesbedett kapok mint a többiek.

A cég ahova jelentkeztem nem adott meg bért. És nem tudom mennyit írjak.


2014. jan. 13. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:

A 200-270K nettót messziről el kell felejteni, az elírás vagy hazugság lehet. Egy pesti irodában nem keresnek ennyit a több diplomás vezetők..


Szerintem a régi munkádhoz képest +40%-ot írj a papírodra. Tehát ha 100 ezer volt, kérj most 140 ezret.

2014. jan. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

270k hegesztőként itthon egy vicc. 3x fognak körberöhögni.


Ha van tapasztalatod, akkor se kérj 150nél több bruttót. avagy ígérj alá. nekem is volt, keveset mondtam, erre többet adtak.

2014. jan. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

140-150-nél többet szerintem sem érdemes. Irreális elvárásokkal a fenébe el fognak hajtani.

Inkább mondj kevesebbet és behívnak, mint hogy a magas bérigényedért szóba se álljon veled senki.

2014. jan. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

[link]


a pesti több diplomásokat sajnálom.

2014. jan. 14. 20:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Ugye tudod, hogy ez bruttó? Az nettó 150 körül van, márpedig ez is kiemelkedő bérezés a szakmában, beleírta..
2014. jan. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
örömmel értesítek mindenkit pénteken kezdek. 170K nettó kezdő fizetés ;-)
2014. jan. 15. 09:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Grati.


De azért megjegyzem, hogy 170K nettóra vered a feneked, miközben 200-270K-t írtál a kérdésben (arra szóltam vissza).

2014. jan. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mert nem tudtam mennyit írjak. Már meg sem említem a 12K Erzsébet és 7K egészségpánzárat. És ha a cég jól teljesít akkor van jutalom, lehet hívni 13. havinak is.


ja ha érdekel Kecskemét lett volna nettó 1100ft os órabér de az egy másik megyeszékhely sajnos.


Szolnok stadler: ha tudnék alumíniumot hegeszteni akkor 180K nettó kezdő minősítés után 220K nettó + kafetéria.


Akik már régóta ott vannak 300K nettó-t keresnek igaz 3 műszak van.


egyénként interjút 200K mondtam erre kérdezi nettó vagy bruttó ? ŐŐŐ bruttó.

- na azért annál több lesz.


ha nettót mondtam volna akkor tuti elküldenek.


Ja és 2 év után tehet minősítést nyomás alá hegeszteni kazánokat az rögtön + 30% pénz.



azért kösz mindenkinek a több diplomás irigyeknek is.

2014. jan. 15. 16:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs mire irígynek lennem, örülök a boldogulásodnak :)
2014. jan. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kell ennyire elszállni a diplomával. Keleti megyékben egy jó cnc-s szakember/villanyszerelő/kőműves vagy egy igényes szakmunkás megkeres nettó 250/hó.(1-2 műszak) Persze ez alatt nem pályakezdőt értek és olyat aki csak beszél a szakmáról. :)

Másrészt ,nem leszólni akarom ,de aki irodában dolgozik és adatkezelés/kapcsolatfenntartás vagy egyéb kisebb munkával foglalatoskodik munkahelyén az ne lepődjön meg az alacsony fizetéssel és ez szólhat a szakmunkásnak is,mert nem mindegy hogy szerszámadogató/sorjázó/létratartó vagy vödörhordozó tölti be a szereped,hanem tervezés,beállítás,hibajavítás akkor meglátszik majd a fizetéseden is.

Legalábbis eddig én ezt tapasztaltam.

Sok sikert és szerintem ha ügyes vagy/tapasztalt akkor kérd meg az árát,legfeljebb azt mondják ennyit nem tudnak adni. Ha olyanra keresnek embert amit betanulás alapon is eltudná végezni egy ember,akkor azért nem is lehet sok pénzt kérni.

Tanulás és sok szorgalom majd kifizetődik,később egyetem vagy vállalkozás ,de ne maradj meg egy szinten. Fejlődni kell. Sok sikert kívánok mindenkinek az életben

2017. nov. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!