Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 49 ezer forintos közmunkabér...

49 ezer forintos közmunkabér óradíja 293ft/óra? (! )

Figyelt kérdés
Tegnap kiszámoltuk és ennyire jön ki. Érettségim és nyelvvizsgám van, mégis a 8 általánossal rendelkezök közmunka bérért kéne dolgoznom, mert nem vagyok csókos, és nem a kultúrális közmunka programba raktak, ahol a fizetès több lenne (kb nettó 70) Nem akarom elvállalni ezt a 8 órás közmunkát 49 ezerért. (hétvégén is dolgozni kéne) Már 3-szor voltam közmunkás. Mindig a legalacsonyabb bèrt kaptam, most meg bejött a kultúrális közmunka és mégis megint nekem csak 49 ezret adnának. Nem akarom elvállalni! Nem megalázò ez?
2013. dec. 14. 06:56
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
a semmitől jobb. Am meg akkor keress rendes melót. Szakmád van? Mert az érettségi, még nyelvvizsgával együtt sem ér semmit.
2013. dec. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Aki volt már közmunkás (én 3-szor voltam!!!) az tudja hogy a közmunka egy csapda! Mindháromszor ugyanannál a munkáltatónál voltam, most is ugyanoda akarnak rakni! Felvenni meg nem akarnak!!! Megcsinálták hogy havi munkaszerzödèssel vettek fel (4 hónapin át) miután lejárt a közmunka. Most hogy indul megint közmunkás szerzödéssel akarnak! Èn ezt már gyomorforgatónak és kihasználásnak tartom. Nem is teljesen szabályos szerintem. Amint közmunka van azonnal sima munkaszerzödés helyett közmunka szerzödést kötnek velem!
2013. dec. 14. 07:50
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Üdv! Külföldre menni nem lenne jobb? Ha nyelvvizsgád van akkor nyelvtudásod is. Milyen nyelven beszélsz?
2013. dec. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó! Miért hiszi mindenki hogy hipp hopp külföldre lehet menni? Vannak családi ès anyagi okai is hogy ha valaki nem megy ki!
2013. dec. 14. 08:25
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Találd fel magad, mert azt veszed észre, hogy egy senki lettél, és a munkád a töredékét éri azoknak, akik szintén a felét sem kapják annak, ami jár.
2013. dec. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
#3 vagyok! Nem kell mindjárt letámadni :) Sajnos manapság nagyon sok magyarnak az egyetlen kiút a nyomorból ha külföldre megy. És nagyon sokan csak azért nem indulnak meg, mert nincs nyelvtudásuk. Neked legalább van, azért kérdeztem... Hidd el átérzem a helyzetedet!
2013. dec. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
tudod, hogy örültem volna havi bruttó 49 ezernek, amikor nem volt több, mint 2 évig munkám a nagy válságban? igaz nekem nem derogált 3 diplomával elmenni sori munkára, amikor csak az volt, de azok is mind csak max 3 hónaposak voltak....és addig mentem, míg kaptam a szakmám közelében munkát és most ennek majdnem 10szeresét keresem, de amikor nem volt munka, akkor örültem volna némi állami támogatásnak, pláne figyelembe véve, hogy havonta a 49 ezernek a többszörösét fizetem be valamilyen járulék címén az államkasszába...
2013. dec. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

De, megalázó.

jobb helyeken a MUNKÁÉRT FIZETÉS jár, nem éhbér.

De ebben az országban már bárki bármit megtehet...

2013. dec. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%

Én olyan helyen dolgozom, ahol vannak közmunkások.

Annyit dolgoznak, mint én, negyedannyi pénzért. ÉS a legszomorúbb, hogy van üres álláshely, de szándékosan nem töltik be, mert a közmunkás olcsóbb. Ezen spórol az állam. Közmunkás a kincstárnál, az oep-nél, a rendőrségen, mindenhol. :(

2013. dec. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!