Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szoftverfejlesztői állásinterj...

Szoftverfejlesztői állásinterjúra mit vegyek fel?

Figyelt kérdés
Divatos az egy szál pólóban + farmernadrágban megjátszott innovatívnak lenni (mint ahogyan a legtöbb IT-s kolega kinéz) vagy felvehetek normális zakót/inget?

2013. nov. 17. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Állásinterjúra csakis öltöny. Anélkül senki nem fog komolyan venni.
2013. nov. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

attól függ milyen helyre mész.

nagy multihoz mehet a pingvinruha.


Kis-közepes céghez tök fölösleges, sima nadrág, farmer vagy fekete és valami solid felső, poló, pulcsi, stb..


Én mentem már death metálos pulcsiban is interjúra (egy nap 3-ra egymás után). Egyik helyen még díjazta is a főnök.


Mi programozók alapból a pincében dolgozunk a sötétben elzárva a külvilágtól :) A megjelenés akkor számít amikor max nagyobb új ügyféllel kell találkozni.

2013. nov. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amikor mostani munkámhoz voltam állásinterjún direkt rákérdeztem hogy ki kell-e öltözni(nem kellett). Hárman mentünk egyforma ruhában, de annyira hogy valakivel még az ingünk mintázata/színe is megegyezett pedig nem is ismertük egymást, mind a hármunkat fölvették viszont pólós/farmeres és öltönyös jelölteket nem(bár lehet hogy teljesen más okok is voltak)


Amiben voltunk: világos flanel ing(betűrve), fekete nadrág, sötét bőrcipő + sötét zokni, interjúztatón is hasonló volt.

2013. nov. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ennek öruülök, mert nem szeretem ezt a megjátszott lazaságot amit sokan az IT-ben csinálnak.
2013. nov. 17. 16:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy megjátszott?
2013. nov. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Megnézek minden IT-s emberkét és egyik sem meri kimondani, hogy a pénz a lényeg. Mindenki az innovációról papol, de senki sem mondta ki eddig az igazat: Az IT is egy ugyan olyan dolog mint a gyógyszergyártás vagy az autógyártás. A profit a lényeg.


Ez látszik is sajnos az meberek megjelenésében. Én imádok zakóban lenni, ingben dolgozni, de mindig kinézik az embert az ilyen miatt. Pedig a színvonalat azért meg kellene tartani, mert mégis csak egy presztízsmunkáról van szó.

2013. nov. 17. 17:56
 7/7 anonim ***** válasza:

1. Egyrészt ha a cégek azt mondogatnák, hogy "csak a pénz számít", akkor nem kötne velük üzletet senki. Ezt majd egyszer megtanulod.


2. Lehet nem vagy annyira jó fejlesztő ha szerinted csak a pénz meg a profit számít ebben a szakmában. Én és még sok hozzám hasonló "kolléga" szeretjük a munkánkat, szeretünk kutatni, fejlődni, új dolgokat megtanulni, kísérletezni, új dolgokat kipróbálni, stb... Enélkül nem lennénk jó szakemberek, csak egy gyári melós. És persze a pénz fontos, mert az is motivál, abból élünk, de az egyik nem zárja ki a másikat.


3. Ennek az egésznek semmi köze a külső megjelenéshez. Nem leszel jobb fejlesztő ha öltönyben dolgozol. Nem ettől függ. Furcsa a gondolkodásod tényleg.


4. Ha kinéznek az öltözködésed miatt, akkor csak azért, mert nem értik, hogy kinek öltözöl ki egy irodai melóra ahol nem találkozol senkivel. De szerintem ez hülyeség, engem se érdekel, hogy ki milyen viseletben jár. Max minden csoda 3 napig tart. Rám is furcsán néztek, hogy terepmintás nadrágban és bakancsban illetve ujjatlan pólóban jártam be dolgozni, de ma már senkit sem érdekel, mert ismernek, kedvelnek, tisztelnek.


Ha téged is megismernek a kollégák, akkor nem fog senki se kinézni, de akkor te se nézd le azokat akik "lazának és innovatívnak" néznek ki.

2013. nov. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!