Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliában dolgozom egy étterem...

Bea1015 kérdése:

Angliában dolgozom egy étterembe ahol nem akarják nekem megadni a minimálbért ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
2013. nov. 15. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
a minimálbér kizárólag órabérben van meghatározva, nem heti 40 órát kell számolni, mint otthon. ha csak heti 30-35 órát dolgozol, akkor annyit fizetnek ki. minimálbéres melóknál sokszor van zero-hour contract, azaz csak annyit fizetnek, amrnnyit dolgozol.
2013. nov. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Part timeos vagyok de multhonapban rengeteget dolgoztam 2hetig nem kaptam egy szabadnapot sem!!!kb 110oram volt és én ugy tudom h októbertől 6:30a minimálbér amit kötelező megadni mindenkinek!!
2013. nov. 15. 23:35
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen..elnezest az elöbb rosszul fogalmaztam a problémám az hogy a minimál orabért sem kapom meg 6.19-el fizetnek még mindig.Milyen szervhez lehet fordulni ilyenkor jogorvoslatért?(council?)
2013. nov. 16. 00:38
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Először is: Munkahelyi vezetőddel beszéltél az ügyről? Mit mondott?
2013. nov. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
mennyi idős vagy? Ez is fontos kérdés minimálbéres munka esetén. októbertől bruttó 6.31 a minimál órabér, azaz a októberben dolgozott óráidat eszerint kellene fizetni. Elmehetsz egy Citizens Advice Bureau-ba, illetve beszélhetsz a főnököddel is, ebben az esetben azonban a munkád nem biztos hogy megmarad. Milyen származású a főnök? (Tapasztalataim szerint a kelet-európai és ázsiai, afrikai, arab főnökség szeret csalni a bérekkel. Eddigi 6 évem alatt soha nem dolgoztam keleti mentalitású fönökség alatt, bár én nem minimálbéres állásokban dolgoztam. Éttermeknél, kávézóknál sok a visszaélés, szabálytalanság.)
2013. nov. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
22eves vagyok a főnököm pedig kínai beszéltem már vele erről és azt mondta hogy azért nem kapom meg a 6.30 at mert azutan tobbet kell adoznom...magyarul azt akarta nekem megmagyarázni hogy szivességet tesz azzal hogy nem kapom meg azt a minimál orabért ami mindnkinek jár!!
2013. nov. 17. 12:58
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez esetben már biztos hogy a főnököd a ludas a dologban. Minimálbér esetén úgyis keveset adózol, a mindenkori minimálbért pedig minden esetben meg kell kapnod. Sajnos az ázsiai munkaadókra jellemző a csalás, próbálkoznak mindig. Ha most hagyod magad, lehet később még pofátlanabb lesz. Javaslom, keress egy normális helyet, és innen lépj le. Egy kínaival nem lehet egyezkedni. Nekem egy ismerősöm dolgozott egy kínainak, be sem volt jelentve, könyörögni kellett a pénzéért a végén. Végül megoldódott a gond, de ezek után azt mondom, keleti mentalitású munkaadóhoz nem érdemes menni, mert abból csak gond lesz.
2013. nov. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Hagyd ott es keress valami mast tudom nem egyszeru de hidd el a fonok nem fog valtozni!
2013. nov. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezért nem kell mosogatónak kimenni aprópénzértXDXD
2013. nov. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Citizens Advice Bureauhoz fordulj. ők tudják, hogy kihez kell fordulni.
2013. nov. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!