Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 3 hónappal ezelőtt beregisztrá...

3 hónappal ezelőtt beregisztráltam a munkaügyi központba álláskeresőként. Most kell majd mennem pár nap múlva vissza.3 hónap után jár a munkanélküli segély?

Figyelt kérdés
2013. okt. 3. 11:21
 1/4 A kérdező kommentje:
Az utolsó három évben gyesen voltam. Jár így nekem munkanélküli segély?
2013. okt. 3. 11:27
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha az elmúlt 3 évben gyesen voltál, akkor nem, hiszen nem volt munkaviszonyod. Különben már megkaptad volna a járadékot egyből a regisztráció után nem sokkal.
2013. okt. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nem attól függ, hogy mióta vagy regisztrálva a központba. Az a mérvadó, hogy hány nap munkaviszonyod van. Így nem fogsz kapni semmit.
2013. okt. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Segélyt nem kapsz, de most már, ha kellően rászoruló vagy, akkor az önkormányzattól igényelhetsz fht-ét, feltételei vannak, mint 1 főre eső jöv. nem lehet 25650ft-nál több, vagyoni helyzetet is nézik, de ha megfelelsz kapsz havi közel 23000ft-ot. Ha ebből kiesel, akkor még esetleg megpróbálhatód a tb átvállalását megigényelni a járási hivataltól, felénk nem egy helyen intézik a kettőt, nem tudom máshol hogy van, ott a jövedelem határ pár ezerrel magasabb, a vagyoni rész ugyanaz.
2013. okt. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!