Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes orvoslátogatóként...

Érdemes orvoslátogatóként dolgozni ma Magyarországon?

Figyelt kérdés
Biológus végzettségem van, ami megfelel elvileg a követelményeknek. Évekkel ezelőtt leléptem az országból mert a végzettségemmel nem kerestem szinte semmit. (Havi 80-90 ezer ft-ot kaptam kutatóintézetben, egyetemi városban, miután kifizettem az albérletet és számlákat, élelmiszerre is alig maradt). Jelenleg külföldön élek, nem csináltam tudományos karriert ugyan, de sikerült szakmámban maradni és némi pénzt félretenni. De most már szeretnék hazamenni és otthon élni, lehetőleg rendes körülmények között. Ahogy látható, fütyülök a tudományos karrierre, élni szeretnék, nem túl nagylábon, de azért nem is havi 10 ezer ft kajapénzből mint régen :P Megoldható ez egy orvoslátogatói fizetésből? Milyen maga a meló? Milyen skillek szükségesek hozzá? Angolom nagyon magas szintű mind szóban mind írásban, számít ez valamit ma az otthoni munkaerőpiacon? Milyen lehetőségeim lennének most ilyen hátttérrel? 32 éves egyedülálló nő vagyok. Jó lenne ha olyanok írnának, akik belülről ismerik az orvoslátogatói szakmát.
2013. szept. 28. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem ismerek olyan embert személyesen, aki ilyen munkakörben dolgozik, viszont hallottam a munkájukról pár dolgot (az orvosok szemszögéből):

Ha jól tudom átlagban 200-230ezer nettó körül kapnak, plusz céges kocsi, telefon (esetleg étkezési utalványok is). Vagyis elég jól keresnek magyar viszonyok között.


A dolog hátulütője valóban az, hogy tudományos szempontból vakvágánynak számít, de ha téged ez nem érdekel, akkor ez valóban nem tűnik akkora problémának.


A másik dolog pedig az, hogy kell hozzá egyfajta személyiség: sok ember kellemetlenül érzi magát, ha a betegek előtt kell "befurakodnia" a rendelőbe ill. közöttük várni, ha éppen nincs bent az orvos. A másik pedig az, hogy lehet, az orvosnak rossz napja van, ezért bunkózni fog vagy pedig követelőzni ill. a konkurens gyógyszercég ajánlataival példálózik. És ezt mosolyogva kell tűrni és próbálkozni kell meggyőznöd az igazadról, miközben kint a váróban egyre türelmetlenebbek a betegek (vagyis vérbeli értékesítőnek kell lenni).

2013. szept. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ez menne nekem. Viszont nem tudom, tapasztalat nélkül be lehet-e kerülni egy céghez?
2013. szept. 28. 17:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem be lehet, bár az tény, hogy manapság nehezebb, mert ha jól tudom, felemelték havi fél millió/főre azt az összeget, amit a gyáraknak az o.látogatók után kell fizetni Állam bácsinak (és még ezen felül van a fizu, annak a járulékai stb). Vagyis csökkentésre lettek kényszerítve a cégek...


De ez ne tántorítson el, próbálkozz be az összes cégnél, mert veszíteni úgysem veszíthetsz semmit.

2013. szept. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!