Van működő üzletkötői/értékesítői állás?
Olyanra gondolok, ahol egy piacképes terméket kell eladni, valami mindennapi dolgot, pl élelmiszer, háztartási termékek, tisztálkodó/tisztítószerek, stb. Nem olyat, amit amúgy nem venne meg az ember. Gondolok itt a "forradalmi, egyedi, piacvezető" baromságokra.
Vagy ezekre a termékekre nem kell üzletkötő? Láttam pl egy hirdetést, ahol zöldség gyümölcsöt kellene kiskereskedéseknek eladni. Na pl. ennek van szerintetek értelme? Szerintem ezt mindjárt jobban el lehetne adni, mint az egyszeri "csodatermékeket".
Ti mit gondoltok erről? Tudtok ilyen jellegű munkákat?
Én speciel "forradalmi, egyedi, piacvezető" baromságokat árulok.
Úgyhogy bocs, nem tudok segíteni.
Jó annak is lehet kereslete, de oda igazán kiemelkedő tehetség kell, hogy meggyőzd az ügyfelet, mert azt a terméket egyáltalán nem ismeri, vagy soha nem hallott róla.
Én olyanra gondoltam, ami már ismerős lehet a vásárlók számára, és mondjuk egy hozzácsatolt szolgáltatás(pl kiszállítás, árucsatolás) miatt választaná a termékemet a bolti helyett. Az én feladatom meg nem az lenne, hogy órákat beszéljek a cuccról, hanem, hogy minél több embert találjak meg vele, akiknek esetleg előnyös lenne az én szolgáltatásom.
Ja azt kifelejtettem, hogy Amway, és hasonló MLM-ek kizárva, nem hálózatépítésre gondoltam, hanem értékesítésre jutalékért.
Nem értékesítő/üzletkötő nem az aki olyan dolgokat ad el amit bárki megvesz. Az értékesítőnek pont az a lényege, hogy az ügyfelet rábeszéli az üzletre, meggyőzi.
Amiről te beszélsz az inkább az eladó.
Igen, lehet, hogy egy kicsit rosszul fogalmaztam.
Arra gondoltam, hogy mondjuk van egy cég, aki viszonylag olcsón tud elfogadható vagy jobb minőségű tésztát készíteni. Felvesz egy üzletkötőt, aki sorrol sorra járja az éttermeket, kisboltokat, nagyboltokat és termékmintát vagy bemutatót tart az üzletvezetőknek. Tegyük fel, hogy vesznek belőle, ekkor kap az üzletkötő egy bizonyos százalékot minden eladott csomag tészta után. Ugye egy étterem, az majd mindennap készít tészta ételeket, így ha meg van elégedve a minőséggel, akkor folyamatosan rendelni fog. Tegyük fel, hogy minden csomag tésztán van a cégnek 100 Ft haszna(adózás után, beszerárat levonva, tehát tisztán nyereség) Még ha a nyereségből akár 10 ft-is kap az üzletkötő, akkor is a folyamatos üzletből rendszeres passzív jövedelme lesz. Természetesen nem csak tésztát, hanem más egyéb alapanyagokat is értékesíthet.
Persze még kaphat egyéb feladatokat, pl kiszállítás, rendelésfelvétel, ütemezés, stb. A cégnek is megéri, mert marad 80 ft haszna, az üzletkötő meg mondjuk felhajt 20 ügyfelet, akik mondjuk heti rendszerességgel rendelnek 20 csomag tésztát. Ekkor 4000 ft-ot keres minden héten(persze csak a tésztából).
Bár lehet, hogy csinálni kéne erre egy saját kisvállalkozást, amely cégeknek szállít ki fogyóeszközöket nem túlzottan magas árért. Nyilván nem lehet alacsonyabban adni, mint a bolti, mivel benne van az üzletkötő jutaléka, kiszállítás költségei.
Tulajdonképpen egy beszállító cég, csak üzletkötőkkel. Nyilván mindegyik ilyen, csak nem igazán találkozok az álláshirdetéseikkel.
"Ja azt kifelejtettem, hogy Amway, és hasonló MLM-ek kizárva, nem hálózatépítésre gondoltam, hanem értékesítésre jutalékért."
Amway és hasonló cégek termékeit értékesítheted anélkül is, hogy hálózatot építenél. Tegyük fel, hogy találsz történetesen MLM cégek termékei között olyan "tésztát", amit szívesen képviselnél... Akkor mi a helyzet?
"Még ha a nyereségből akár 10 ft-is kap az üzletkötő, akkor is a folyamatos üzletből rendszeres passzív jövedelme lesz. "
A visszatérő vásárlók kiszolgálása NEM passzív jövedelem.
Olyan nincs, vagy legalábbis nem gyakori, hogy te összehozol egy üzletet pl termék eladás és akkor onnantól kezdve örökké kapod a jutalékot. Persze ha nagyon ügyes üzletember vagy, akkor megdumálhatsz ezzel cégeket, de ahhoz nagyon toppon kell legyél.
Az igazán jó értékesítő amúgy egy szakember. Nálunk pl dolgozott srác aki villamosmérnök (is) volt, árulunk mindenféle megújuló cuccot, napelemet pl. Ha jön ügyfél, akkor beszélget vele és a végén vagy később lesz üzlet vagy sem, ebből pedig kap jutalékot.
Ennek van jó jövője. A szakmai üzletkötőnek.
Vállalkozóként amúgy azt csinálsz amit akarsz. Felkeresel egy gyártót. megmondod, h te keresel nekik jó üzletet, szerződést köttök, h mi mennyiért azt csinálod.
"Olyan nincs, vagy legalábbis nem gyakori, hogy te összehozol egy üzletet pl termék eladás és akkor onnantól kezdve örökké kapod a jutalékot."
De miért nincs? :D Ez itt a baj. Mondjuk adjon egy nagyon minimális, tényleg nyúlfarknyi részesedést. Neki akkor is csak jó az üzlet, hiszen nem a meglévő nyereségéből ad, hanem új ügyfeleket szerez, tehát magasabb bevétele lesz, ahelyett, hogy ad egy egyszeri jutalékot, aztán meg csak ő részesedik a haszonból és az üzletkötő meg megy a levesbe. Itt én nem az egyszeri eladásokra gondolok, hanem hosszútávú, rendszeres megrendelésekre, esetleg szerződésen rögzítve a vállalást(miként eljár pár nagy multi is a kiskereskedéseknél: ha nem ad el bizonyos mennyiséget egy évben, akkor kizárható, perelhető). Az üzletkötő nem kap jutalékot, csak az eladott termékből. Ha az ügyfél felmond, vagy nem rendel többet, akkor az ügynök se kap belőle lóvét. Persze ennek rendesen ki kell dolgozni a hátterét, hogy az üzletkötő elől ne lehessen eltitkolni az eladott termékek mennyiségét. Esetleg az üzletkötő vállalja a kiszállítást is, vagy a lekönyvelést.
Persze azt sajnos nem tudom, hogy ennek meg lenne-e a törvényi háttere. Mármint a kifizetésnek. Vagy feketén szóbeli szerződés alapján számolnának-e el az üzletkötővel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!