Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomával külföldön?

Diplomával külföldön?

Figyelt kérdés
Az érdekelne elsősorban, hogy vannak e lehetőségeim elhelyezkedni a szakmámban külföldön. Leginkább az Egyesült Királyság, Írország, Belgium, Luxemburgra gondoltam. Most fogok végezni a Gazdálkodási és menedzsment diplomámmal.

2013. szept. 21. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Ébredj fel. Mindenhol válság van. Pályakezdők ott sem kellenek.

2 féle munka van külföldön, a melós, amit a kintiek nem vállalnának el, vagy a szupermanager, aki minimum angolul és franciául felsőfokon beszél, és min. vezérigazgató volt 5 évig egy multinál, ja, de ne legyen azért 23 évesnél öregebb, mert az már sok.

Én pénzügyön végeztem, van 10 év tapasztalatom, és felsőfokon beszélek angolul, de eddig bárhova jelentkeztem külföldi melóra (szakirányúra) még csak vissza sem szóltak. Azért kint sincs kolbászból a kerítés.

2013. szept. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kösz a negatív lehozást, lehetőségeket kérdeztem, nem azt, hogy mit nem lehet. A te szöveged az a tipikus vesztes szöveg volt.
2013. szept. 23. 20:53
 3/6 A kérdező kommentje:
És ki mondta, hogy ott kolbászból van a kerítés? Tipikus magyar felfogás, ócska nemzet.
2013. szept. 23. 20:53
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Nem érzem magam vesztesnek. Csak jókat mulatok, amikor az egyetemről még ki sem került fiatalok álmodoznak. Hány nyelven beszélsz felsőfokon például?

Mert kint az angol az nem elég ám. Még a francia is kéne minimum, de jó, ha a németet is jól nyomod.

Egyébként nálunk is volt már interjún pályakezdő frissdiplomás, egyből pénzügyi vezető akart lenni, mert van egy diplomája. (úgy látszik a diplomás munkanélküliségről nem hallott még soha.) A főnököm nem is vette fel, még adatrögzítőnek sem. Na, gondolhatod, félti a helyét. :)

Egyébként meg ha ennyire okos vagy, akkor használd a keresőt, kb. minden másnap megkérdezik itt, és hasonló válaszokat szoktak adni, mint én.

Igen, munka van. Pincér, takarító, babysitter. De hogy a szakmádban nem tudsz elhelyezkedni, abban egészen biztos lehetsz.

2013. szept. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én Németországban próbálkoztam alapképzéses közgáz diplomával, hát nem úsztam a sikerben..pedig kint is éltem, nem csak itthonról küldözgettem önéletrajzot. A kinti munkaügyi központból 4 hónappal később kiküldtek valami ajánlatot állásinterjúra, de addigra már össze volt csomagolva a cuccom hogy költözöm hazafelé (a holmik nagy részét már kocsival hazahordtuk..) Most 1 év elteltével ismét készülök kiköltözni, de egy másik területre és bizakodó vagyok, de csak azért mert a páromnak lettek kint értékes kontaktjai és ez tud segíteni. Plusz az itthon töltött idő alatt felsőfokot szereztem németből.
2013. szept. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Lehetséges pedig,két spanom kikerült mint IT-sok DIPLOMA kiemelem DIPLOMA nélkül.Ja és angolul beszélnek KÖZÉPFOKON.

Ezt kiemelem

Én is ki akarok menni mint fejlesztő,tesztelő.És kamu,hogy kint nem lehet,de igenis lehet,mondjuk neked gázabb,mert te gazdaságis vagy.

Ez a válság duma megint jó magyaros felejtsétek már el,menjetek ki nézzetek szét Luxiba mondjuk.

2013. nov. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!