Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Villamosmérnök, erős-, vagy...

Villamosmérnök, erős-, vagy gyengeáramú a jobb?

Figyelt kérdés

Hali.

Villamosmérnöknek szeretnék tanulni, erős-, vagy a gyengeáramút válasszam?

Melyikkel hol tudok elhelyezkedni?/ Konkrétan mit kell majd csinálnom? (irodában ülni, terepen lenni stb..)

Ill. milyen fizetésre lehet számítani?



2013. júl. 27. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Villamosmérnök vagyok. Számomra sosem volt kérdés, melyiket válasszam, mert a gyengeáram (távközlés, rádióhírközlés, mikroelektronika, gyártástechnológia) érdekelt, az erősáram nem igazán. Szerintem olyan munkát érdemes vállalni, illetve olyan területen tanulni, ami az embert érdekli. Téged melyik érdekel?
2013. júl. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Engem is a gyengeáram érdekelne jobban... csa semmit nem tudok róla.. ha pl. elmegyek egy gyárba dolgozni akkor, hogy kell elképzelni mi lesz a feladatom? (automatizálást nézegetem jobban)

Ill. milyen fizetésre lehet számítani az elején? (Bsc-vel)

2013. júl. 27. 14:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokféle feladatod lehet, attól függően, hogy a fejlesztés, a tesztelés, a karbantartás, a minőségbiztosítás, vagy például a termékmenedzsment területén helyezkedsz el. A szakmához legközelebb a fejlesztés áll, ott laborban, az íróasztal mellett illetve néha a termelésben is kell dolgozni, programot írni, szimulációkat végezni, át kell látni a rendszerek struktúráit, szükség esetén módosításokat kell végrehajtani stb. Vannak olyanok is, akik meglevő termékekhez fejlesztenek teszt hardvert, írnak tesztprogramokat. Mások egy-egy termékcsaládért felelősek, az életciklus elejétől-végéig, fejlesztéstől a prototípusokon át egészen a sorozatgyártásig, ismerik az alkatrészeket, a gyártási folyamatokat, a változtatásokat, ezeket dokumentálják, kapcsolatban vannak a fejlesztőkkel, a termeléssel és a vevőkkel is, dokumentációkat készítenek, problémák okait keresik, illetve a megoldásokat dolgozzák ki stb.


Rengeteget tudnék mesélni, de nagyon sokszínű ez a szakma. A helyedben mindenképpen ráfeküdnék a nyelvtanulásra (angol illetve német) és a programozásra (PLC, mikrokontroller, C++, UNIX/Linux, adatbáziskezelés, SAP...), mert ezeknek mindig hasznát fogod venni.

2013. júl. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Még arról tudnál írni, hogy mennyivegy kezdő villamosmérnök fizetése? (nettoban)

2013. júl. 27. 18:46
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


150-200 ezer nettó körül. A szórás elég jelentős, függ a cégtől, a területtől, régiótól stb...

2013. júl. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jó választás az automatizálás. De azért ez a szak nem csak elektronika. Van benne elég sok matek is. Mivel az angol nyelv már nem számít idegennek, tényleg ajánlatos a németet is tudni. A legeslegfontosabb talán az elektronika mellett a programozás, hisz enélkül nincs automatika...najó van, de az nem egy XXI-ik századi :D.
2013. júl. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Én gépészmérnökire jelentkeztem és ide is vettek fel , de középsuliban elektrós voltam meg van egy erősáramú elektrotechnikusim is. A kérdésed jó , mert a gyange és erősáram között elég nagy különbség van minden téren , eltérő érdeklődést kíván meg. (én pl. pont azért nem villamosmérnökire jelentkeztem , mert megnéztem a tantervet és nagyon soknak találtam benne a gyengeáramú / elektronikás cuccot , ami nem a kedvencem.) Engem pl. sokkal jobban érdekelnek a motorok , trafók , energiafelhasználás , elosztás , mint az , hogy ilyen mV-okról meg mindenféle szabályzó áramkörről beszéljek. Én főleg az analóg elektronikáért nem voltam oda (erősítők,szabályzók) a digitális elektronikát azt szerettem. Erősárammal főként karbantartási feladatokat tudsz végezni , meg felügyelni , a gyengeáram az inkább tervezősebb. A fizetést meg olyan 160k körül szokták mondani kezdőnek.


20f

2013. júl. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Híradástechnikán belül is van kevésbé gyengeáramos, programozós, nyákos dolog, az, aki az antennákkal foglalkozik, ha népiesen akarom nevezni (minden egyetemen más néves fut, nálunk pl. Nagyfrekvenciás rendszerek).

Engem speciel vagy az antennák érdekelnek (egy jó ki AM/FM dologért csorog a nyálam), vagy az erősáram (már a távközlés is kezd sajnos elinfósodni). Nekem meg ezek a jókis fizikás dolgok jönnek be, hullámok, terek, töltések, folyik, nemfolyik, fesz, ellenállás...


A másik meg, hogy gyengeáram=tervezés (a legtöbbször). A tervezéssel meg mentalitásbeli problémáim vannak. Mindent az utolsó pillanatra hagyok, halasztgatok, hajlandó vagyok tökölni és elveszni a részletekben. EZ nagyon nem tervezővéna.

Viszont nyomás alatt jól és gyorsan döntök, kiskorom óta, a hirtelen szitukat mindig pillanatok alatt és helyesen lereagálom, a váratlan beszólástól kezdve a fékre lépésig. Mindig imádtam ezeket az üzemeltetés jellegű dolgokat nézni, olvasni róluk, nyugi van, minden gép megy a helyén, te éppen eszegetsz valamit, egyszer csak HIBA! És abban a pillanatban ugrasz, hogy megoldjad a dolgot. :-P


Ismerősöm az egyik nagy távközlési cégnél adótornyokat felügyel, ül, még könyvet is szokott olvasni melóban, aztán valahol hiba, kocsiba vágja magát, rohan ki és helyrerakja a technikus csapattal. Minél gyorsabban csinálj annál több bónuszt is kap :-) Na ezt imádnám, ezt akarom csinálni, vagy valami hasonlót, nyomás alatt pikk-pakk dönteni, amolyan műtősorvos, vagy hadvezéresdi

(Ha jól tudom a MÁV-nál is hasonló azoknak a sora, akik a felsővezeték/pálya állapotáért felelősek)

2013. júl. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én elektronikás (gyengeáramos) beállítottságú vagyok, de ugyan úgy el tudok baromkodni a motorokkal, motor vezérlésekkel, tranzformátorokkal, nekem tök mindegy, hogy gyenge, erős áram vagy gépészet. (najó utóbbit nem szeretem :S )

Fősuliba bele akarok vágni, még ha nagyon el van infó-számtek-esedve, oe-kvk híradástechnikára akarok menni, muszáj -ból még avr-t is megtanulnék programozni.

Sajnos az erősáram is el van infósodva, mért, a mostani fogyasztásmérők ugyan mik? :) megsúgom, hogy ott is egy uC/cpu figyeli a fogyasztást...

Egyébként elektronikai és erősáramú elektrotechnikus vagyok, mérnöktanár akarok lenni és nagyon szeretem a szakmámat!

2015. dec. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!