Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire számíthatok ha elmegyek...

Mire számíthatok ha elmegyek a munkaügyre? Mi után kapom a járadékot és hogyan alakulna ez, mert így nem folyamatos munkaviszony gondolom?

Figyelt kérdés

1,5év után el kellett jönnöm a munkahelyemről,mert kikészítettek és rá lettem kényszerítve a felmondásra, ami közös megegyezéssel történt(posta). 1 hónapra rá elhelyezkedtem egy maszek postán,ami tartott 2 hétig mert kissé át lettem verve.(próbaidő alatt felmondtam).

Ilyenkor mi után kapom a pénzt,vagy hogy van ez?Regisztrálnak,kapok 3hónapig x pénzt és utána?



2013. jún. 3. 13:18
 1/4 A kérdező kommentje:
mennyi ideig járna a tb?
2013. jún. 3. 13:20
 2/4 anonim ***** válasza:

Beregisztrálsz. Ha jól tudom, amennyiben te mondtál fel, akkor 3 hónapig nem kapsz semmit, de ez régen volt, ez változhatott.


Utána azt nézik, az elmúlt 3 évben mennyit dolgoztál, 360 nap kell minimum, minden 10 nap jogosultsági időre 1 nap álláskeresési jár, ami max 3 hónap lehet.


Te a fentiek alapján alapján 1,5 hónap körülig kapnál. Összege az utolsó egy év átlagkeresetének 60%-a.


Utána ha nem tudsz elhelyezkedni:


"Ha nem tudott elhelyezkedni, akkor úgynevezett foglalkoztatást helyettesítő támogatásra válik jogosulttá (ez egyébként az a segély, amit korábban rendelkezésre állási támogatásnak neveztek). Ennek az összege 2012. január elsejétől a mindenkori nyugdíjminimum 80 százaléka, vagyis 22 800 forint egy hónapra. Ezt azok kapják, akik úgynevezett „aktív korú nem foglalkoztatott személyek”.


Az ellátásra való jogosultságot a települési önkormányzat szociális rászorultság alapján állapítja meg. A jogosultságot évente felülvizsgálják, és a következő esztendőben csak azok kaphatnak foglalkoztatást helyettesítő támogatást, akik legalább 30 napnyi munkaviszonyt vagy legalább féléves képzést fel tudnak mutatni."


( Forrás: [link] )

2013. jún. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

szóval, ha kihelyeznek az utcára söprögetni vagy értékesítőnek és én megtagadom, onnantól kezdve nem áll velem szóba a munkaügy?kicsit gáz ami ott is megy sajnos.


Bár azt nem értem, miért nem jár ha én mondok fel.

2013. jún. 3. 14:10
 4/4 anonim ***** válasza:

"szóval, ha kihelyeznek az utcára söprögetni vagy értékesítőnek és én megtagadom, onnantól kezdve nem áll velem szóba a munkaügy?kicsit gáz ami ott is megy sajnos."


Igen, így van, ugyanis nem működtél velük együtt. Lehet rajta vitatkozni, de ez van....


Ahogy korábban írtam, a 3 hónappal később indított folyósítás nem biztos, hogy él még, a feltételek között nem találtam. Régebben így volt, ugyanis ha te mondasz fel, vagy ha fegyelmi okok miatt küldenek el, akkor saját döntésből, vagy önhibádból lettél munkanélküli.

2013. jún. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!