Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha állást keresek, nagyon...

Ha állást keresek, nagyon sokat számít, hogy hanyas lett a diplomám?

Figyelt kérdés
Szóval nézik azt, hogy pl valakinek közepes, másnak pedig négyes, vagy más szempontok érdeklik a cégeket inkább?

2013. máj. 23. 01:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Közszférában, állami intézményeknél bekérik a diploma minősítését, versenyszférában, magáncégeknél általában csak a létezéséről szoktak megbizonyosodni. Sok száz álláshirdetést átböngésztem, csak 1-nél láttam, hogy 4-es vagy jobb minősítésű diplomát kértek.
2013. máj. 23. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem nagyon nézik általában, legfeljebb a minősítést. (rite, cum laude, summa cum laude - a mi szakmánkban legalábbis) Azon belül, hogy X tárgy hányas lett, azt max. akkor kérdezik, hogy speciálisan olyan területre jelentkezik az ember.
2013. máj. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Aki diploma után frissen megy állást keresni ott bizony nagypon sokat számít.


Ha egy munkahely konkrétan friss diplomásokat keres, pl gyakornoki állásokra akkor mindenképpen a diploma eredménye fog dönteni.

Egy ismerösöm végzett szálloda szakon kitünövel, 5 db 4-5 csillagos szállodába jelentekezett, mindenhova felvették.

2013. máj. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Műszakis állásoknál nem nézik,legtöbb helyen államvizsga is elég (műszakisok nagy%-ának nincs nyelvvizsgája,de beszélni tud)
2013. máj. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én eddig akárhol dolgoztam még, mindenhol csak akkor kérték el lemásolni a diplomámat, amikor már megkötöttük a szerződést, és gyakorlatilag az alkalmazottjuk lettem. Addig csak az életrajzomból derült ki, hogy egyáltalán van.
2013. máj. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak a Tescoban láttam eddig, hogy minimum 4-est kérnek.

Tőlem egy állásinterjún kérdezték meg, először azt hitték PhD-re megyek, amikor mondtam, hogy nem, akkor már fejeket vágtak, miután megtudták, hogy 3 lett a diplomám még jobban húzták a szájukat, pedig egy matekos szakon elég normális dolog, ráadásul egy sz@r hirdetésszervezői munka volt, diplomát se kértek hozzá.

2013. máj. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a közigazgatásban dolgozok pályazkezdőként és nem érdekelte őket az átlagom, csak lefénymásolták és csókolom.

A jogász végzettségnél fontos igazán, ilyen állásoknál már a hirdetésben is láttam, hogy milyen szintet várnak el. Szerintem még az orvosi szakmában is fontos, ami teljesen érthető.

2013. máj. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!