Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ennyit érne egy gépészmérnök...

Ennyit érne egy gépészmérnök képzés?

Figyelt kérdés

kb 5 éves ipari taasztalatom van. Most 28 évesen lett meg gépészmérnöki diplomám, 23 éves koromban kezdtem a sulit azóta folyamatosan dolgozok.

Sajnos most nem a szakmámban dolgozom, semmi köze nincs ahhoz amit tanultam.


Eddig technikusként dolgoztam műszaki területeken, több nagyobb multinál is.

Középszinten tudok angolul. Németül csak kicsit. Közben csinálok egy képzést most.


Jelentkezek egy csomo állásra de soha semmi. Még elején visszahivtak egy két állásra, de azóta szinte semmi. Nincs túl sok kapcsolatom. Mindenki mondja milyen jó a gépészmérnököknek mert azokat keresik mint allat.


Én technikus pozicíot is elvállalnák, szívesen mennék Pestre, Győrbe bárhova. De semmi visszajelzés.


Eliveleg jó a szakmám, gyakorlatilag tapasztalat nélkül úgy látom semmit se ér a mérnöki diploma.


Nem is értem ezt a egészet. Nem BME-s diploma, tudom h attól mindenhol hasra esnek, annak ellenére h eléggé el van tulozva az értékük...mindenhol meg kell szenvedni, nem csak BME-n. Ennek ellenére BME-nek lett egy nagyon jó hírneve.....ami azoknak jó akik ott végeztek BME-n...:)



2013. máj. 18. 22:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
A BME-n meg a többi komolyabb egyetemen azért a képzés fényévekkel magasabb színvonalú, ezért is keresik őket jobban. Persze sok helyen írják hogy az ilyen-olyan mérnökökre nagy a kereslet csak azt felejtik leírni hogy ha olyan helyen diplomázol akkor azzal is max a mekibe mehetsz krumplit sütni.
2013. máj. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Ennyit. Manapság orvosnak, gyógyszerésznek, villamosmérnöknek, vegyészmérnöknek éri meg tanítani. Ha visszakeresed a felvételi statisztikát meglepően tapasztalhatod, hogy a legtöbben gépészmérnöknek jelentkeznek, mert ugyan pár éve még hiányszakma volt, ma már nem az. Ennek oka, hogy annyira beleverték az emberekbe a mérnök"hiány" témát, hogy mindenki arra jelentkezik és NEM kommunikáció és médiatudományra. Sőt idén az már fel sem került a listára.
2013. máj. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Gépészekkel dunát lehet rekeszteni. Nem egy nehéz szak.
2013. máj. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 fakocka válasza:
94%
Akkor te zseni vagy, én meg totál hülye, mert én megszenvedtem vele. Egyébiránt én hasonló cipőben járok, mint a kommentelő. Én sem tudok elhelyezkedni gödöllői gépész diplomával, nyelvtudással, 10 év tapsztalattal, amiben egy rövidebb ausztriai helikopter tervezés is benne van. Úgy látom idehaza nem kellenek a tapasztalt szakemberek, külföldön sokkal kedvezőbb lehetőségeket látok, vagy legalábbis nagyobb esélyt az elhelyezkedésre.
2013. máj. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nyilván miindenki a saját mundérjának becsületét védi. A BME-sek azt fogják gondolni hogy az ő képzésük fényévekkel előrébb van, a többi egyetemen végzett se fogja azt mondani hogy ez igaz.

Mindegy nem akarok ebből presztízs vitát csinálni. Nincs túl sok értelme, meg egy munkahelyen nem csak az addig megszerzett tudásoddal fogsz csak érvényesülni.

2013. máj. 19. 10:08
 6/12 A kérdező kommentje:

2-esnek igazat adok. Valóban sokan mennek mérnöknek. De azért nem annyian mint a média meg ilyen szakokra.

Ettől még tavaly emlékszek egy rádiós hírre ahol a legkeresettebb szakmáknál a gépészmérnök volt az első.

2013. máj. 19. 10:14
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

#5

Én nem a BME-re jártam, de ettől még igaz hogy ami máshol ötös az ott(meg a többi komolyabb egyetemen) max kettes. Hozzátenném azért hogy nem a BME a világ közepe van néhány hasonlóan színvonalas egyetem vidéken is, csak a többség olyan tudást és diplomát ad amivel kitörölheted.

2013. máj. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
BME-n végeztem vegyészmérnökként, a közhiedelemmel ellentétben nem fizetnek jól, nem hiányszakma és nem könnyű elhelyezkedni sem.
2013. máj. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

A nagy cégeket egyáltalán nem érdekli, hogy melyik egyetemen kaptad a diplomádat, amit néznek:

- diplomamunka témája (elsősorban friss diplomásoknál) 10%

- tapasztalat 20%

- soft skillek 30%

- nem, lakóhely, család 10%

- nyelvtudás 10%

- fejlődőképesség 20%


Csinálhatsz akármit az 5-ös diplomáddal, egy munkáltatót nem az fog érdekelni, hogy te milyen pedáns stréber voltál az egyetemen - mert nem megy veled sokra attól, hogy fejből vágod az összes hő- és áramlástani egyenletet meg a matek elméletet. Sokkal előnyösebb helyzetben van mondjuk egy diák, aki lehet, hogy csak kettes átlaggal végzett, de részt vett az egyetemi kutatási projektekben és esetleg a gyakorlatát is valamely nevesebb cégnél végezte.

Múltkor például írogatott ide egy munkanélküli BME-s gépész, aki semmilyen gyakorlaton nem volt - számomra érthetetlen, hogy engedhet meg magának ilyet egy "jónevű" egyetem. De legendák keringenek arról az arcról is, aki szintén friss diplomás BME-s múlttal kapott állást az autópályakezelőnél és műszaki ember létére 2 hónap alatt háromszor törte össze a szolgálati Renault Clio váltóját, mert fogalma sem volt, hogyan kéne kezelni.

Szóval ennyit arról, hogy mi a BME-s diploma értéke...

2013. máj. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
utolsóval én is egyetértek, a végzés helye nem minden. Sokat számít a karakter is....
2013. máj. 19. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!