Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 22 éves vagyok, gimnáziumi...

22 éves vagyok, gimnáziumi érettségivel, meg egy félbehagyott infó szakos fősulival. Az angoltudásom szerintem tűrhető. Érdemes kimennem külföldre?

Figyelt kérdés

Viszont a képzettséggel vannak dilemmáim. Ha kimegyek valahova (Anglia, Írország, Skócia, Kanada esetleg Ausztrália, szóval valami olyan hely, ahol angolul beszélnek), akkor van esélyem valami olyan munkára, ami nem ilyen szállodai takarítás vagy meki féle éttermi meló?


Csak mert kezd kicsit tele lenni a hócipőm ezzel az országgal, egész egyszerűen nem lehet egyről a kettőre jutni, semmilyen téren. Viszont félek, hogy külföldön még nagyobbat szívnék gyakorlatilag szakma nélkül idegenként.


2008. jún. 17. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

pont ahogy leírtad.

kint akkor tudsz érvényesülni ha kiválóan beszéled a nyelvet , vagy/és van egy szuper diplomád, mint valami különleges mérnök, vagy eg olyan üzleti egyetem ami keresett. ha ez nincs akkor max egy csicskaként kezheted, aztán aka´rmi is lehetsz. ha jól ügyeskedsz egyre feljebb kerülhetsz, közben akar suliba is járhatsz. de ez sok sok év mire valamire jutsz.

plussz a megélhetés igen drága. egy koszos szobe fürdö konyha nélkül éppen egy vagyon. minden sokkal drágább szóval max szinte a megélhetésre keresel.


ha beválold a csicska munkát 22 évesen ha még nincs komoly kapcsolatod viszont jo muri egy évet én megpróbálnék a helyedben és 23 évesen sem vagy öreg, ha esetleg nem tetszik ez az élet. de egy év jó muri világot látsz és sok sok tapasztalatod lesz.


1 évet voltam amerikában és felet angliába egyedül lányként. most már egy éve a német barátomnál élek, szóval ha egyszer megízleled az utazás (vándorlás) érzését mindig menni aakarsz.

mondjuk volt olyan barátnöm aki a párjával ment ki angliába volt is valami gyári munkájuk de nem érezték jól magukat haza jöttek pár hónap után.

2008. jún. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
96%

Hát az tuti hogy egyből nem lesz ilyen király komoly melód, lentről kell kezdeni, meg hát valjuk be nincs is valami nagy végzettséged, ezzel itthon sem találni komoly melót nemhogy külföldön. Na de nem kell elkeseredni.

Ismerősöm érettségi után ment ki amerikába először mososgatott és hasonló melóket végzett, közben mikor már gyűjtött valamennyit akkor elkezdett suliba járni, majd gyerekeket tanított úszni és másodd állásban elkezdett egy futárcégnek melózni. NA most már ott lépked felfelé a ranglétrán, van egy háza, terepjárója, hajója és egy felesége, most 23 éves. Szóval neki sikerült, mondjuk ketten tuti jobban megy, mert ugye ő a feleségével együtt gyűjtögetett, persze a feleségének is van egy mercije aszem, meg jó cuccai, jó melója van. Nem lehetetlen, de küzdeni kell, nem szabad feladni és a ranglétrát végig kell járni, azért 5 év alatt sokat elért, szerintem.

2008. jún. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Tudom ajánlani Skandináviát: nagyon harapnak mostanában az infósokra, rengeteg rendszergazdát, informatikust, programozót keresnek. Igaz, ahhaz nem ártana legalább levelező diploma, de ha nincs, viszont van ütőképes tudásod, azt is értékelik!


A nyelv miatt ne aggódj: a skandináv államokban mindenki beszél angolul, az óvodásoktól a nagymamákig, az északi nyelvek pedig nagyon könnyűek, majdnem mint az angol (fél évi tanulással középfokra mehetsz, ráadásul a bevándorlási hivatal állja a nyelvtanfolyam költségeit).


A mentalitás nagyon modern, nagyon európai, és pl. Angliával vagy Írországgal ellentétben itt megbecsülik a külföldi munkavállalókat, és nem csak takarító- meg utcaseprő-munkákat adnak nekik!

2008. jún. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!