Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek hol keressek...

Szerintetek hol keressek munkát Budapesten?

Figyelt kérdés

Tavaly végeztem az iskolával, már egy éve itthon vagyok. Folyamatosan próbálkozom, rengeteg helyre beadtam az önéletrajzom, de a legtöbb helyről vissza sem jeleztek, ha vissza is hívtak akkor csak be kellett menni egy próbanapra és még csak ki sem fizették, vagy a több fordulós interjúkon buktam el, de a legtöbb esetben a tapasztalat hiánya okozta a gondot. Tudom, hogy nagyon nehéz munkát találni a mai világban, de ennyire? Gondolkoztam, hogy pesten kellene keresgélni, de felköltözni nincs pénzem, így maradna a busz+bkv ami 47 800+10 500 lenne. Rámenne a fizetés 2/3, aminek megint semmi értelme...

Egy kis városban lakom kb másfél órára Budapesttől. Helyben a munkalehetőség egyenlő a nullával, főleg egy nőnek. Ismerősök sem akarnak senkit "besuvasztani" mert mindenki félti a saját munkáját, főleg az idősebbek.

Páromnak már azt is felvetettem, hogy Ő is keressen pesten és ketten felköltöznénk egy olcsóbb lakásba. Ketten könnyebben kifizetnénk, de Ő nem akar felköltözni, pedig Ő sem keres túl sokat helyben, de legalább van neki. Szerintem félti a kényelmes életét, de ez már mellékes.

Abban kérnék segítséget, hogy hol keressek munkát? Ahova nem kell diploma és mégis fizetnék az utazás egy részét, mert nekem ez lenne a legmeghatározóbb. Nem kell pont irodában csücsülgetős, nekem nem büdös a munka. Mindegy hogy mi, csak legyen már, dolgozni szeretnék és egyről a kettőre jutni.


2013. máj. 16. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:
45%
Na majd mindjárt jön a 44%-os válaszadó és megmondja neked, hogy Te csesztél el mindent, mert nem is akarsz dolgozni...
2013. máj. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyébként az utazást nem "divat" manapság fizetni. Illetve ettől ódzkodnak a munkáltatók, mert gondolom nincs rá adókedvezmény és sokan ki is játszották ezt a juttatást.
2013. máj. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ne a bejárásos állásokra gyúrjál. Napi 3 óra utazás hosszú távon piszok fárasztó. És gondolj csak bele: ha te munkáltató lennél, kit vennél fel: aki negyed óra alatt frissen bent van a munkahelyén, vagy aki távolsági buszon zötyögött másfél órát munkakezdés előtt?
2013. máj. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!