Szerintetek 2013-ban a mai árak mellett, mennyit kéne keresni egy embernek?
250-300 000.Pláne, ha családja is van.
Hiszen minimum 40 rezsi
minimum 40 ha vannak hitelei, egy százas már majdnem ugrott is...minimum 20 kaja, ha családos még több.Aztán öltözni, utazni is kéne valamiből és néha nem ártana kultúrált szórakozásra sem költeni.Meg félre is kellene tenni valamennyit és még sorolhatnám.
1-es: 40-et számolsz hitelre? Hát milyen hitel lenne az, kerékpárra venné fel valaki? A hitelre havi 80-90 körül lehet számolni simán. A rezsi egy kis lakásra is havi 30-40. Kaja 2 személyre (otthon főzéssel, nincs kajálda) 30-35.
140 000 már akkor is, ha mindenből az alsó összeget nézzük. Ebben nincs benne, hogy ha gyereket nevel (iskola, ruha, kaja...) Nincsenek benne a nem rendszeres, de időnként előforduló kiadások mint pl. orvosi kezelés, gyógyszerek (van akinél ugye ez is rendszeres kiadás), ruházat, és még írnám a nyaralást, de ez már inkább luxus kategória (mi se voltunk már legalább 5 éve sehol).
Egy embernek egy egyszemélyes lakásban nem kell 200-300, csak ha ennek el akarja tenni a felét megtakarításba.
Vidéki nagyvárost mondok: Rezsim 22 ezer, lakbér 25 ezer, étel 40 ezer, bérlet 7 ezer. Ezek a feltétlenül szükséges dolgok.
Sajna a világ nem úgy máködik, hogy ennyibe kerül a tévé és a kocsi, akkor amannyit kéne keresnie az átlagembernek...
Ha valaki a munkájával sok vagyont/hozzáadott értéket állít elő, akkor többet, ellenkezőleg kevesebbet. Ha egy gazdálkodó ugyanazzal a gépesítéssel, de jó szervezéssel több paprikát termel, akkor ő jobban keres, mint a rosszul szervezett, hiányos tudású gazda.
Ugyanez igaz mindenkire. Erősen felnagyítása a példának, hogy hiába dolgozik a kínai 30X annyit, mint egy angol, ha a munkája értéke -egy csavar becsavarása a laptopba- meg sem közelíti az angolét, aki mondjuk laptop tervező cégnél dolgozik. A magyarnál is nagyjából ez van. Az átlagos termelékenység ennyit enged. Részben amiatt is, hogy perpill 300.000 ember dolgozik az államigazgatásban, akiknek túlnyomó többsége csak vakarózik vagy értelmetlenül aktát tologat (többezer önkormányzat, minisztériumok, sóhivatalok), akik helyett a versenyszférában dolgozóknak kell mégtöbb laptopot mergtervezni. Ezért lenne fontos az oktatásba minél több pénzt beleölni és csökkenteni az adminisztrációt... És voilá, észrevétlenül nőtt 5 év alatt 30%-al a fizu reálértéke, lettek olcsóbbak a hatékonyabb szolgáltatások.
Az első szerintem is egy kicsit túlzás, azért ha családja van sem kerül az élet 600. ezerbe.
Persze mindenkinek más a szükséglet, de azért a magyar elégé pazarló nép is.
#6-os válaszolónál van a pont.
Dolgoztam olyan cégnél, akik a közintézmények aktatologatását szervezték/támogatták. Hadd ne mondjam, mennyire felesleges. Ész nélkül szabályozzák a saját területeiket, aztán X év múlva majd zsákszámra égetik el a papírokat, ahogy '89-'90-ben is tették.
A versenyszférában dolgozóknak pedig ezért kell egyre többet teljesíteniük, hogy az ilyen intézményeket és a bennük dolgozókat is eltartsák. Igazságtalan, na.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!