Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgozik valaki hajléktalanszá...

Dolgozik valaki hajléktalanszállón? Mi a feladata ott egy szociális munkásnak? Megéri ilyen helyen dolgozni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 26. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ott nem azért dolgozik valaki, mert "megéri".

Hanem mert segíteni akar azokon az embereken. Ha Te csak a pénz miatt akarsz oda menni, akkor szerintem felejtsd el, mert úgysem fogod sokáig bírni.

Gyomra csak annak van hozzá akinek szíve is.

2013. márc. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ott mit kell csinálni egy szociális munkásnak?
2013. márc. 26. 16:42
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

feladatok többek között:

az utcán élő hajléktalanok segítése,

az ismeretlen hajléktalanok elhelyezkedésének, mozgásterének felderítése,

a hajléktalanok mentális, fizikai, egészségi állapotának felmérése,életmódjuk és szociológiai jellemzőik megismerése,

a későbbi együttműködés előkészítése,

tájékoztatás, információnyújtás az igénybe vehető szolgáltatásokról, az együttműködés formáiról,

a fizikai alapszükségletek kielégítése (élelmiszer, ruha, tisztálkodó szerek,takarók, gyógyszer),

szükség esetén a krízisállapot kezelése, azonnali intézkedések megtétele,

élet és testi épség veszélyeztetése esetén a szükséges szolgáltatásokhoz való hozzájutás segítése,

alapvető ügyintézés (iratok pótlása, jövedelem szerzése, szociális ellátásokhoz való hozzájutás szervezése)

információs segítségnyújtás (jogok, szociális ellátások, egyéb információk),

lehetőség szerint szakellátásba továbbítás

Az utcán veszi fel a kapcsolatot a klienseivel. Munkáját főként a szabadban végzi, egy körülhatárolt területen, amelynek részei lehetnek terek, aluljárók, városszéli erdők stb. Naponta fel kell keresnie a körzetéhez tartozó helyszíneket,ami kisebb-nagyobb utazással jár. A szakmai tapasztalattal rendelkezők már tudják, klienseik hol fordulnak elő a legnagyobb valószínűséggel.

2013. ápr. 9. 08:37