Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valóban nagyon sok "belső"...

Valóban nagyon sok "belső" probléma van a kecskeméti Mercedes gyárban? Mit lehet erről tudni!

Figyelt kérdés

Több jelenlegi és volt dolgozótól hallattam infókat, egy tényfeltáró cikket is olvastam az ott zajló dolgokról.

Tényleg ennyire nem törődöttség van jelen az üzemben a felső vezetők körében?

Úgy hallottam facebook policy is van, figyelik a dolgozók közösségi oldalait és az esetleges céggel kapcsolatos kommentjeiket. Ez is igaz lenne?


Érdemes bármilyen formában oda menni "karriert" építeni?


2013. márc. 24. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
a cégek 99%-ban van belső probléma. ha nem tetszik a cég, menj máshova. szabad ország, szabadon választhatsz munkahelyet.
2013. márc. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Persze hogy vannak. Egyik rokonom dolgozott, ott, nagyon harcolt azért hogy odamehessen mert csak jót olvasott róla, és amint megkezdte a munkát meg eltelt pár nap, már teljesen megváltozott a véleménye és rájött hogy nem álom világ.

A fizetés kevés, a hozzá állás rossz, a főnökök sem a legjobb emberek, és csomó mindent nem kapnak meg amit kellene.

Most így konkrétabb részleteket nem mondok, de ha feltűnt volna a médiát pénzelik azért hogy mást mondjon mert yga akarják csökkenteni a munkanélküliséget és hülyére venni az embereket hogy akár szenvedjen de dolgozzon, oké ezzel nincs is gond, csak sokan mindenüket ott hagyják hogy a gyár környékén legyenek, és ha csalódnak és keveset keresnek már tönkremennek és így akár külföldre is kényszerülhetnek mert a régi helyre nem biztos hogy vissza veszik, mást vagy talál vagy nem, és akkor már gond van.

Szóval vannak dolgok amiket nem kell elhinni a médiának és inkább más emberektől halld a dolgot.

2013. márc. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Semmivel sincs több "belső probléma" mint bármely más nagyobb cégnél.

Az elégedetlenségnek, negatív jelzőknek az egyik oka, hogy nem szoktunk hozzá, hogy milyen a "kapitalista" munkatempó, munkamorál egy nyugati multinál.

A másik pedig az, hogy most "trend" lett -központilag is- a külföldi multicégek imázsrombolása.

2013. márc. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2/3 Időpont ma 16:01


Igen sajnos, nagyon sok dolgozótól hallottam ezeket az infókat, meglepő számomra hogy a médiában korszerű üzemnek beharangozott gyárban egyébként ilyen 10 éves konstrukciójú összekukázott gépek gyártják a nem olcsó autókat


1 és 3 hozzászóló, ti dolgoztatok ott, vagy csak a szokásos nemtudom mivan ott de beleszólok szitu?

Bocs az offért, de nem fotel betyárok véleménye érdekelne hanem azoké akik valóban dolgoztak ott, vagy jelenleg is ott dolgoznak.THX.

2013. márc. 24. 16:28
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező kommentjére:

#3-as vagyok. Igaz, hogy most "fotelbetyár" -egybeírva!- vagyok és nem dolgoztam ott, de másfél évet lehúztam Münchenben a BMV-nél, mint betanított munkás a szerelőszalagon.

Aki nem dolgozott még ilyen helyen, -és a magyar munkavállalók többsége ebbe a csoportba tartozik- annak érthetően szokatlan a munkatempó, a fegyelem, és az elvárások a munkáltató részéről. Az, hogy tíz éves berendezésekkel is termelnek nem szempont, ha a termelés volumenét, minőségét biztosítani tudják. De ez lehet jelzésértékű is, hiszen lehet, hogy a legmodernebb csúcstechnikához kevés hazai szakembert találtak volna.

Természetesen, senki nem látatlanban vállal munkát, itt is eldönti a dolgozó, hogy megfelel-e neki vagy nem.

Mindezektől függetlenül -úgy tűnik- a Mercedes zavartalanul termel Kecskeméten ami az ország jelenlegi gazdasági helyzetében nem mellékes szempont.

2013. márc. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

"egyébként ilyen 10 éves konstrukciójú összekukázott gépek gyártják a nem olcsó autókat"


Nem tudom, hogy ez honan jött, de a márkája KUKA, nem a minősége: [link]


Amúgy x ezer embert menedzselni a munkahelyen nem kis feladat, nem egy és nem két "főnökre" van szükség, az Audiról is hall rosszat az ember, mégis egyik legjobb munkahelynek mondják Magyarországon. Persze igaz, hogy én egyik helyre sem mennék melózni, de a városi népségek már hozzászoktak a munkahelyi stresszhez, ők bírják.

2013. márc. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem kell mindent elhinni olyan embereknek, akik képtelenek beilleszkedni, és képtelenek felvenni a munkatempót, mert azoknak minden munka büdös. A Mercedes sem más, mint az AUDI, nem más, mint a többi multicég. Nekem van tapasztalatom multicégekkel. Aki akar és bír dolgozni, az nem panaszkodik, csak a többi.
2013. márc. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat!
2013. márc. 26. 15:32
 9/10 anonim ***** válasza:
25%

Nekem olyan ismerőseim panaszkodtak a Mercedes gyárra akik se az iskolában, se más munkahelyeken nem állták meg a helyüket. Jártak képzésekre, de azokat be se fejezték, vagy nagyon nehezen, dolgoztak itt - ott, de elküldték őket, vagy ők mondtak fel, mert érdekes módon az a cég is sz.r volt szerintük.

Az ilyen embereknek a mentalitásukkal van a baj, mert szerintük minden lehet rossz, csak ők nem. Érdekes, hogy azok az ismerőseim, akik az élet egyéb területein is sikeresek voltak, most szeretnek a Mercedesben dolgozni, és nem panaszkodnak, hanem még meg is becsülik a relatív jó helyüket. A másik, ami nekem nagyon szúrja a szemem, hogy leginkább az összeszerelők szoktak panaszkodni, a rossz munkakörülményekre, meg a kevés fizetésre. Na most mit is akar egy összeszerelő? Mert meg lehet nézni a cég honlapján, szakirányú végzettség nélkül, 8 általánossal el lehet menni összeszerelőnek. Magyarul képzetlen emberekről van szó, akiket más pozícóba úgy se lehetne átteni. Biztosan kemény munkát végeznek, de nincsen más lehetőségük, illetve jelen esetben szerintem az a 90-110ezer forint egyáltalán nem rossz pénz, Főleg, ha egy diplomás közalkalmazott kap 70-80 ezer forintot...

A facebook policyről pedig az a véleményem, hogy nagyon jó, hogy van. Szerintem bárki akárhol is dolgozik, az alapelvárás, hogy a munkahelyét nem járatja le: nem posztol ki akármit a facebookra, nem pocskondiázza a céget az ismerősei előtt. Ennyi lojalitás kell egy munkahely felé. Természetesen nem kell mindennel egyetérteni, de el is lehet menni máshová dolgozni, vagy lehet hallgatni, és tűrni: mint ahogy azt az intelligensebb emberek meg is teszik, mert mérlegelnek, hogy inkább meg akarják tartani az állásukat, hogy el tudják látni a családjukat.


Arra a kérdésedre, meg hogy érdemes e ott karriert építeni, azt mondom: karriert építeni mindenhol csak kellő alázattal, tisztelettel lehet. Aki folyamatosan csak lázong és összetűzésbe kerül mindnekivel az nem karriert épít, hanem kirugatja magát.

2013. márc. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
34%

Még a leggagyibb iskolában is "felesküdsz" arra, hogy nem kelted rossz hírét az intézménynek.

Biztos nehéz az ilyen helyeken a munka, főleg úgy, hogy mi magyarok többnyire hozzá vagyunk ahhoz szokva, hogy tűtől repülőig mindenfélét haza lehet hozni (lopni), netezgetünk, kávézgatunk, cigizgetünk, budin trécselünk, el kell mennem a bankba felkiáltással két órával a munkaidő vége előtt hazamegyünk stb..

2013. ápr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!