Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki mondjuk a vállalkozá...

Ha valaki mondjuk a vállalkozásával havi 4-5 milliót keres meg akkor abból mennyi marad meg neki tisztán az adók után nettó bevételnek?

Figyelt kérdés
2013. márc. 8. 14:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez így egy elég buta kérdés.


És mennyi a kiadás? Egy vállalkozásnak nemcsak bevételei vannak. Bevétel mínusz kiadás (ebbe az adók is beleértendők) = eredmény

2013. márc. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

ma 15:05


A buta azt te vagy hogy nem érted a kérdést.Sajnálom...Engem az érdeel hogy ebből mennyit kell leadózni!Nem az hogy egyéb kiadás!Engem az adó része érdekel hogy egy ekkora bevételből mennyit kell ADÓZNI!?Engem csak ez a része érdekel!

2013. márc. 8. 15:09
 3/14 anonim ***** válasza:
Kb 50%-a megy el adóra.
2013. márc. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

remélem a kérdezőnek nincs semmilyen vállalkozása...ilyen hozzáállással. bár a fukszos-terepjárós átlagot megüti, úgyhogy minden lehetséges.


csak hogy te is megértsd kérdező: nem lehet pontosan megmondani, hogy mennyi az adó (értsd egyéb járulékok), mert fogalmunk sincs milyen vállalkozásról van szó, vannak-e alkalmazottak, stb. stb. -

de nyugodtan butázz le mindenkit, mint az elsőt, aki segíteni akar, sokra fogod még vinni a világban.


mint mondtam, remélem nincs, de ha van, sok szerencsét a vállalkozásodhoz, szükséged lesz rá.

2013. márc. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

ma 15:28


Nem nincsen,csak kíváncsiság képpen kérdeztem hogy aki ennyit keres az vajon mennyit adózhat le abból?!Ne egyéb járulékokra voltam kváncsi csak az adóra.


Hogy én sokra fogom e vinni?Nem tudom...de te aki a mondatok elejét kisbetűvel kezdi az inkább ne is beszéljen...nevetséges...

2013. márc. 8. 15:31
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk jogos. Aki kis betűvel kezdi a mondatokat, az sikeres ember nem lehet.
2013. márc. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

szerinted a járulék micsoda? és azt egy idő után megérted, hogy nem a vállalkozás körülményeinek viszonylag pontos ismerete nélkül nem lehet pontos adatot adni?


de ja, köss bele a kisbetűimbe, attól neked biztos jobb lesz.:)


6. gondolom vicceltél vagy ismered a kérdezőt.:)

2013. márc. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

ma 15:47



Ez nem kötegedés de aki nekem jön ilyen fuxos és hasonló szöveggel miközben íni nem tud rendesen az inkbb ne dumáljon mert túl sok tejbe aprítani valója nem lehet a józan paraszti eszén kívűl...

2013. márc. 8. 15:58
 9/14 A kérdező kommentje:
*kötekedés
2013. márc. 8. 15:58
 10/14 anonim ***** válasza:

Nehéz jó választ adni, de írok azért valamit. Ha normális körülményeket nézzük, tehát offshore és hasonló kiskapuk nélküli céget.

Akkor a tényleges nyereségből (bevétel-kiadás=nyereség) kell egyszer 10%-os nyereségadót fizetni, illetve ha kiakarod venni akkor 16%-os osztalékadó, illetve 14%-os EHO azt hiszem 450e forintos felső határral.

Ez csak a nyereség részére vonatkozik. Viszont számtalan más adó van, amit fizetni kell, de ezt így nem lehet megmondani mert nem mindegy milyen a cégforma, mekkora cég, milyen profillal. Vannak egyszerűsített adózási lehetőségek pl. KATA, EVA. Vagy fizeted hagyományosan a többféle adót pl. iparűzési adó stb. Alkalmazottakra is nagyon magas a tényleges teher a cég számára, több mint 50%.

Azt, hogy 5 millióból mennyi marad nem lehet megmondani. Ha egy kivitelező cég akkor nagyon kevés, ha egy ügyvéd vagy pénzügyi tanácsadó bevétele akkor valószínűleg sok.

2013. márc. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!