Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elég a tudás vagy számít az...

Elég a tudás vagy számít az életkor ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Van egy szakmám, amit nem szeretek és át szeretném képezni magam egy teljesen új területre. A gond , hogy most 34 vagyok ,tehát kb 40 évesen tudnék dolgozni leghamarabb az új szakmámban és nem lenne semmi szakmai előéletem. Megfelelő tudás birtokában is esélytelen?

2013. márc. 7. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
A 40 még teljesen jó. Csináld :)
2013. márc. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6 évig képzed magad? Hát milyen szakma ez?
2013. márc. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
mérnöki vagy közgazdaságtani területre gondoltam.
2013. márc. 7. 15:51
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindkét szak 7 féléves. 4 év múlva már kész lehetsz, az még csak 38 év. Hajrá!
2013. márc. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Második, 6 év nem olyan sok egy képzésre. Ha belegondolsz egy alapképzés is van 3.5-4 év nem számolva azzal ha valaki csúszik. Ha az illető mesterre is megy még, akkor meg már lazán összejön 6+ év is. Vagy szerinted mennyinek kéne lennie mindennek?
2013. márc. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mesterképzésre már munkatapasztalat után érdemes menni. Sokkal többet profitál belőle.
2013. márc. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5-s: Hova volt az leírva hogy főiskolára megy? A kérdésben sehol.

Szóval kár okoskodni.

2013. márc. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sehol nem volt leírva, hogy felsőoktatásról van szó, de ha megnézed a második kérdését, akkor láthatod, hogy úgy tette fel, mintha ez szóba se jöhetne. Azért mert valakinek igaza van, még nem kell okoskodásnak nevezni.
2013. márc. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

azért számoltam hattal, mert munka mellett csinálnám és belekalkuláltam esetleges csúszásokat is.


Tényleg nem gáz szerintetek, hogy 38-40 évesen leszek pályakezdő és a huszonévesekkel kell úgymond harcolnom a munkaerőpiacon?

2013. márc. 7. 18:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy fiatalokkal kell konkurrálnod, az nem probléma. Sokkal inkább az a probléma, hogy egy építőmérnök kb 5 év után kezd el normálisan keresni (elhelyezkedés utántól), 10 év után jól. Így élete felében jól keres. Te viszont, 50 éves korodtól 60-ig.. Hát, csak akkor vágj bele, ha szereted az új szakmádat. A pénz miatt ne.
2013. márc. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!