Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik összeg után fizetik ki...

Melyik összeg után fizetik ki a szabadságomat?

Figyelt kérdés

2009 óta nem dolgozom,mert kismama lettem,akkor volt 90000ft-os alapbérem bruttóban.idén augusztusban letelik a GYED-em,mert közben lett második gyerek is,összegyűlt 84 nap szabadságom,de már a bruttó alapbérem 104000ft.

Mennyivel számolhatok?

Egyáltalán, szerintetek nem kevés ez a 84 nap?Tudtommal a szabadság felezése csak azokra a kismamákra volt érvényes akik 2011 aug.1 után mentek el szülni.

Ez most hogy is van?


2013. márc. 2. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:

104 ezressel számolhatsz a szabik alatt.


"Felezés" azokra vonatkozik, akik 2011.08.01.után kezdték meg a fizetés nélküli szabadságukat (GYED). Nem a szülés időpontja számít.


Ha neked a GYED 08.01. után indult, akkor te is "felezős" vagy.

2013. márc. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az első gyerek után 2011 aug.27-én járt volna le a GYED,de mivel közben megszületett a 2.gyerek 2011 aug.15-én,így nem szűnt meg ,hanem újraindul,vagy folytatódott,nemtudom hogy mondják ezt.

A lényeg,hogy 2009 aug.27-től GYEDEN vagyok folyamatosan ,megszakítás nélkül.

Így hogy számoljak?Elvileg nem kellene felezősnek lennem?!

2013. márc. 19. 18:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha 2011.08.15-én született a 2. gyermek, akkor először TGYÁS, majd a 168 nap letelte után GYED került folyósításra ( nem folyamatos GYED).


Az első baba után nem, a második után „felezős” vagy.

2013. márc. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!