Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy néz ki egy mostanság...

Hogy néz ki egy mostanság elfogadott szakmai önéletrajz és motivációs levél?

Figyelt kérdés

Most jött el az idő, hogy életemben először kell szakmai önéletrajzot és motivációs levelet írnom. Interneten találtam nagyon sokfélét és így sajnos nem tudom eldönteni melyiket válasszam kitöltésre, mert kifejezetten szakmai jellegűt nem találtam csak "hagyományos" önéletrajz formátumot. Az a helyzet, hogy egy nagyon előkelő céghez kell beadnom ahova rengeteg a jelentkező és nem szeretnék az önéletrajz és motivációs levél miatt hátrányt szerezni társaimmal szemben. Sajnos nincs senki akitől ilyen téren segítséget kérhetnék... :(

Kérem ha valaki megszánna és szívesen segítene az alapokban, akkor írjon egy privát üzenetet.

Előre is köszönöm!


2013. febr. 22. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Legyen szellős, minimalista, áttetsző. Azokat a dolgokat írd csak bele, ami releváns, nem érdekel senkit, hogy melyik általános iskolába jártál, vagy milyen nyári munkát csináltál. Férjen bele 1 oldalba, de ha sok munkahelyed volt, akkor max. másfél oldal.
2013. febr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pályakezdőként szenteltem egy pár sort a diákmunkáimnak is. De ha nem pályakezdő lennék nem írnám bele. Általánost pl. nem tettem, középsulit is csak azért, mert javasolták hogy pályakezdőként még tüntessem fel. Van egy olyan érzésem, hogy pályakezdőként sosem fogom megtudni, hogy a munkáltató pontosan milyet is akar, milyen formátumban, milyen dolgokkal, milyen mot. levelet, de szerintem később sem. A levélben emeld ki hogy miért szeretnél ott dolgozni, miért lennél te a legalkalmasabb. Jó tulajdonságaidat is megemlítheted. Én személy szerint 1 oldalnál többet nem írtam még, azt olvastam nem is javasolják. Ömlengeni sem kell. Sok sikert.
2013. febr. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Még pár kérdésem lenne:

-A motivációs levél és az önéletrajz két külön dologként kerüljön feltöltésre majd? Én így látnám logikusnak...

-Önéletrajznak az amerikai típusú előnyösebb vagy a hagyományos szöveges?

-Képet kell tenni az önéletrajz jobb felső sarkába vagy ez felesleges?

2013. febr. 22. 23:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Szakmai önéletrajz + szöveges blabla motivációs levélként, amiben kifejtheted, ami az önéletrajzi felsorolásból kimaradt. Ebben meg abban nagyon király vagy, pont ez a cég kell neked, hogy megváltsd a világot, stb.
2013. febr. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha fényképes önéletrajzot kértek akkor igen. Amúgy ha nem tudod is inkább legyen benne, legalábbis én így gondolom. Az amerikai típusúhoz hasonló szakmai önéletrajzot küld mert a hagyományosat reflexből törlik. De ha hagyományosat kértek akkor azt is küldj.
2013. febr. 23. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem kértek fényképet, csak akkor tegyél bele, ha jól nézel ki. Senki sem akar egy görénnyel együtt dolgozni. Egyébként meg amerikai típusú, semmiképp se hagyományos vagy Europass
2013. febr. 23. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szakmafüggő, hogy kell-e fénykép. Egy üzletfelekkel tárgyaló vagy hostess munkára evidens, hogy csatolj. Irodai munkánál, back office munkákban viszont kifejezetten ne. A legjobb cégek automatikusan kiszűrik a fényképes CV-ket, meg se nézik, ugyanis akkor lehetne bőrszín és egyéb rassz jellegzetességek alapján válogatni a jelöltek között, ami nem fér bele egy jó cég hírnevébe.
2013. febr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kamuzz össze-vissza mindent az önéletrajzodba, azt hajrá :) Az ostoba, buta HR-esek úgysem tudják, mit csinálnak, csak csinálnak valamit, hogy úgy tűnjön, mintha értékes munkát végeznének...


Hogy a fenébe tudná már megítélni a HR-es, hogy pl. ki lesz jó vegyész a cégének, vagy bármi, hiszen életében nem dolgozott rendes munkát??? Ült a kis irodájában, és lökte a főiskolán megtanult hülyeségeket... aminek köze nincs a valósághoz...

2013. febr. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenkinek! :)
2013. márc. 1. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!