Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen a jó motivációs levél?...

Milyen a jó motivációs levél? Ti milyennel vagytok/voltatok sikeresek? Mit írtatok bele?

Figyelt kérdés

Nem a tartalmára lennék kíváncsi és a formai követelményeire (ezt már átböngésztem neten,stb). Pályakezdő vagyok és igazából nem tudok a diákmunkáimon és a kisebb fizikai alkalmi munkáimon kívül máról írni benne, ezekről meg felesleges. A legtöbb nekem ömlengősnek, nagyzolósnak tűnt. Ennyire tökéletes ember mint pl a kreatívos netes példában olvastam szerintem nincs is. Ez kéne a munkáltatóknak?


Vagy mit emeljek ki benne? Egyáltalán számít? Ti mit szoktatok írni benne? Hogy fogalmazzátok meg? Milyen a tényleg jó mot. levél?


2013. febr. 19. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:

A motivációs levél lényege az, hogy meggyőzd a munkáltatót, hogy te alkalmas vagy kifejezetten arra a munkára.

Olyan tulajdonságjegyeidet kell csillogtatni benne, amelyeket úgy látsz, hogy abban a munkakörben előnyödre válnának.

Pl. pénzügyesnek: analitikus szemlélet, ügyfélszolgálatos: nyugodt, vidám természet, autószerelő: erős fizikum stb....

Fél oldalnál nem kell hogy több legyen az írásod. Ennyit meg össze tudsz szedni magadról. A lényeg, hogy leírd azt ami a fejedbe van, hogy szerinted miért tudnád jól végezni náluk a munkádat.

2013. febr. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elvileg jó ha írsz kicsit magadról, egy kicsit arról hogy miért érdekel az állás (nem kell benyalás jelleggel, elég ha azt leírod hogy neked miért tetszik. tapasztalatot akarsz szerezni pl.) és végül arról hogy az elvárások, amikről ők írnak, mennyire igazak rád (vagyis felsorolod átfogalmazva és esetleg 1-2 szóval megindoklod). A sorrend lehet más de kb. ennyi kell, fél oldalban. Egyébként meg ha nem küldesz akkor se vesztesz semmit. 40-50 beküldött életrajz után rájössz hogy nincs összefüggés a motivációs levél küldése és a visszajelzések száma között. Legalábbis amerre én próbálkozok ott nem tapasztaltam összefüggést.
2013. febr. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy ne írj semmi sablonosat, ne ollózd össze máshonnan, mert az elég feltűnő szokott lenni, egy jó HR-es kiszimatolja. Legyél őszinte, nyitott, korrekt. Tűnjön ki, hogy van önbizalmad, tényleg akarod a munkát, és hosszú távon szeretnél elköteleződni. Szimpatikus lehet, ha kicsit utánajársz a cégnek, és ez kitűnik a levélből is, például utalsz rá, hogy azért akarsz ennél a munkáltatónál dolgozni, mert ezt és ezt hallottad róluk. (Hirdetések szövegében általában megadnak magukról néhány fontos infót.)
2013. febr. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hirdetés nélkül? Úgy küldenék de így nehéz. Köszönöm a segítséget!
2013. febr. 20. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!