Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elvállaltam egy diákmunkát....

Elvállaltam egy diákmunkát. Mi van ha már nem vagyok diák?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy elvállaltam egy diákmunkát, de közben megszűnt az iskolai jogviszonyom. Elmúltam 18, és továbbra is diákmunkában dolgozom. Milyen következményei lehetnek, hogyha nem jelentem be, hogy már nem vagyok diák, és továbbra is így dolgozok? Minden következmény érdekel!


Köszi előre is!


2009. szept. 6. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
ne mondd el, úgyis kirúgnak, ha kiderül, addig legalább van melód. különösebb következménye nem lehet, legfeljebb azt mondod hogy elfelejtetted, nem is gondoltál bele, stb. :)
2009. szept. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
nekem eddig minden iskolaszövetkezetnél szigorúan bekérték mindig az új évi iskolalátogatási igazolást, ha ezt nem viszed be, akkor nem fognak munkát adni tovább sztem.
2009. szept. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem kifizetni sem fogják a melódat, amíg nem viszel iskolalátogatásit. Vagy lehet, hogy levonnak a béredből mindenféle adókat, és csak az adókkal csökkentett összeget kapod meg. Nekem addig nem fizettek, amíg nem vittem iskolalátogatásit!
2009. szept. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En valaltam diakmunkat neha mikor meg az egyetemen voltam es kertek az egyetemista igazolvanyom.
2009. szept. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is jártam így. Az a baj, hogy amíg mondjuk nappali tagozaton tanulsz a Tb-det az állam fizeti. Amíg a diák szövetkezeteket nem ellenőrízték annyira egyszerűen levonták a tb-t (olyan 20e ft) a fizuból. Mivel nagyon sokan dolgoztak tanulói jogviszony nélkül, diákmunkába (ez a cégeknek nagyon megéri) sokkal több lett az ellenőrzés a diákszövetkezeteknél. Ezt az egyik diákszövöstől tudom.
2009. szept. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kaphatok emiatt valamilyen büntetést? Pénzbírságra és börtönre is gondolok.
2009. szept. 10. 15:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!