Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen programokat kezdjek el...

Milyen programokat kezdjek el "elsajátítani"?

Figyelt kérdés

Gondolkodom azon hogy mérnök leszek (16 éves vagyok)

És azt szeretném tudni, milyen programokat sajátítsak el ami "plusz pontokat" érhet majd állásinterjún gondolok itt a CAD re vagy Solidworkre. Apám is mérnök ő ismeri a cadet de már régóta nem olyan helyen dolgozik ahol szüksége lenne erre, de azért gondolom az alapokra még emlékszik(CAD) nos a solidwork emiatt nehezebb ügy de ha azzal jobban eltudnék helyezkedni akkor abba kezdenék bele. (Tudom, hogy lehet nem sikerül de azért egy próbát megér mert sok szabadidőm van)



2013. febr. 9. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kérdik mit tudsz, azt kérdik miről van papírod. Végezz el egy gyorstalpaló OKJ képzést inkább, az idevágó szakmák egyikével.


Ha gimis vagy, az első OKJ-s képzés ingyen van, mert mikor befejezed a gimit, szakképzetlennek számítasz.

2013. febr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Aha, mert pont a mérnöki szakma az, ahol senkit nem érdekel, mit tudsz, hogy azt a programnyelvet ismered-e, amit a konkrét cégnél használnak, csak az a lényeg, hogy legyen valami papírod. Gratulálok, első!
2013. febr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

- Tanulta a CAD tervezőprogram használatát?

- Nem, de otthon próbálgattam. / Nem, de édesapám megmutatta, hogyan kell használni.


Rezzenéstelen arrcal fogják azt mondani, hogy "majd értesítjük".

2013. febr. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Majd ráérsz egyetemen tanulgatni.

egyelőre inkább a matekot és a fizikát tanuld :)

2013. febr. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
valóban elküldenek, ha otthon nézegetted. de mivel egyetemen fogok tanulni ezen programok használatát, ezért ha most nézegeti egy kicsit
2013. febr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

elnézést folytatom:

ezért ha most nézegeti egy kicsit, akkor könnyebb dolga lesz.

2013. febr. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Attól függ, milyen mérnök. Itt villanyon például egyikre sincs szükség.

Most koncentrálj a matek-fizika kombóra! A lényeget, a legfontosabb alapokat megadja az egyetem, minden más önszorgalom, amire a későbbi félévekben (szabvál szakmai tárgyak), lesz időd és lehetőséged!

Amúgy az elsőnek üzenem, nem biztos, hogy papírt kérnek a programok ismeretéről, bőven jó az "apám mutatta" is.

Sőt! Gyakran annyi az állásinterjú, megnézik, hogy van diplomád (melyik egyetemről), aztán kapsz egy szakmai jellegű feladatot, adnak rá mondjuk 1 órát. Ha megcsinálod nyert ügyed van.

2013. febr. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, azért azt gondoltam, hogy nem azt fogom mondani hogy itthon tanulgattam, csak azért kérdeztem, hogy mihez kezdenétek a helyemben, hogy majd később könnyebb dolgom legyen.
2013. febr. 11. 16:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!